Rammo tuli Purjetamise Maailma Karikavõistlustel Miamis 13ndaks


Karl-Martin Rammo Foto autor: Jesus Renedo/Sailing Energy/World Sailing

Öösel USA-s Miamis lõppesis Laser klassi eelsõidud Purjetamise Maailma Karikavõistlustel, kus eestlane Karl-Martin Rammo  (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) lõpetas Laser Standard klassis 70 sportlase seas kõrgel 13ndal kohal. 

“Esimeses tänases sõidus sain hea stardi ja tegin hea sõidu ületades finišiliini 6ndana, et teada saada, et olin vähe liiga agar ja teinud valestardi. Sellest tundub, et psühholoogiliselt välja tulemine võttis vähe rohkem aega, kui tahaksin tunnistada, sest järgmises sõidus juhtus üks asi teise otsa…  Viimaseks sõiduks suutsin end koguda ja 5ndaks sõita, kuid mis sellest nüüd enam kasu oli? Lõpetasin regati 13ndana, mis on ju tegelikult hooaja alguseks sellise situatsiooni pealt väga hea tulemus,” kommenteeris Rammo viimase päeva võistlussõite. 
 
Karl-Martin Rammo lõpetas selleaastase võistluse lõppkokkuvõttes 13ndana. Homme esikümnele peetava medalisõidu eel juhib austraallane Tom Burton, teine on Nick Thompson Suurbritanniast ning kolmas sakslane Phillipp Buhl.
Purjetamise Maailma Karikas (Sailing World Cup) on kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis käesoleval hooajal koosneb oktoobris toimunud Gamagori etapist, jaanuaris aset leidvast Miami etapist, aprillis peetavast Hyeres’i etapist ning juunis Marseille’s toimuvast finaalregatist. Miami etapil osaleb 543 purjetajat 50 riigist.

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Võistluse kodulehekülg: http://miami.ussailing.org/

Tulemused: https://www.manage2sail.com/en-US/event/271867bf-f41f-4d64-81b4-faea2cd65e80#!/results?classId=cf624bab-6bd7-4cd6-b74d-cfa92645ba3e

 

Avaldatud: 28.jaanuar kell 02:54