Rammo tõusis MK etapil üheksandaks


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Jesus Renedo /Sailing Energy/World Sailing

Purjetamise Maailma Karika etapil USA-s Miamis on Laser Standard klassis võistlev Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) tõusnud kahe võistluspäeva järel 70 mehe teravas konkurentsis üheksandale kohale.

Rammo hindas teist võistluspäeva üsna kõvaks väljakutseks: “Sain mõlemas sõidus kehva stardi, kuid tahtejõud, mille suutsin õnneks rakendada ka mõttetöösse ja keha tegevustesse, tegi oma töö ning sõitsin end läbi fliidi. Finišeerisin sõitudes 19. ja 13. tulemusega ning hoian praegu kokkuvõttes üheksandat kohta. Edasiseks lubab juba päris tugevat tuult – ei jõua ära oodata võimalust oma seisundit ja seniste treeningute tulemust proovile panna.”

MK etapp lõppeb Laser Standard klassile pühapäeval, mil peetakse medalisõit. Hetkel on klassis liidriks austraallane Tom Burton.

Purjetamise Maailma Karikas (Sailing World Cup) on kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis käesoleval hooajal koosneb oktoobris toimunud Gamagori etapist, jaanuaris aset leidvast Miami etapist, aprillis peetavast Hyeres’i etapist ning juunis Marseille’s toimuvast finaalregatist. Miami etapil osaleb 543 purjetajat 50 riigist.

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Võistluse kodulehekülg: http://miami.ussailing.org/
Tulemused: https://www.manage2sail.com/en-US/event/271867bf-f41f-4d64-81b4-faea2cd65e80#!/results?classId=cf624bab-6bd7-4cd6-b74d-cfa92645ba3e
Reaalajas jälgimine: https://www.sapsailing.com/gwt/Home.html
Fotod: https://worldsailing.photoshelter.com/gallery-collection/2017-18-Series/C0000sd5HYwBApMw

Avaldatud: 25.jaanuar kell 10:35