Rammo tõusis Hyeres’is esikümnesse


Karl-Martin Rammo foto: Barbara Sanchez

Prantsusmaal Hyeres’is jätkub ISAF Purjetamise Maailma Karika kolmas etapp, kus Karl-Martin Rammo on tõusnud tänaste sõitudega 9. kohale.

Võistluspäev algas sarnaselt eilsele hommikuse tuulevaikusega. Lõunaks oli edelasuunast puhuv tuul aga tugevnenud kiiruseni 5-8 m/s, mis võimaldas purjetajatel taas teineteisega mõõduvõtmiseks merele suunduda.

Laser Standard klassis võistlevale Karl-Martin Rammole (ROPK/TJK) lõppesid tänased sõidud 13. ja 11. resultaadiga ning ta on kokkuvõttes kerkinud 9. kohale. Karl-Martini kommentaar: “Mõlemas sõidus sain väga kehvad stardid ja nagu vanarahva tarkus ütleb, siis start on pool võitu. Seda poolt ma iseendale kahjuks täna välja ei teeninud, mis tähendas, et pidin teise poolega eriti hoolikalt ringi käima tegema väga head sõitu, et kuskile maale jõuda.
Esimeses sõidus olin tõsine comeback kid, kus ülemise märgi u. 25ndalt positsioonilt jõudsin finišisse 13ndana. Tegelikult olin vist teist korda üleval märgi veelgi paremini, esikümnes, kuid andsin kehva teise allatuulega kohti ära.
Teine sõit oli jällegi kehva stardi järel tegemist, et ette otsa jõuda. Veidi oli õnne (Jah, minul!), et rajapoolel, kuhu ma suunduda soovisin väga palju liiklust ei olnud ja sain suhteliselt kiiresti vabasse tuulde, heasse pagisse, mis tõstis mu ülemisse märki juba esikümnesse. Püsisin hästi kogu sõidu, 7ndana, et viimases allatuules sarnaselt esimesele sõidule kohti ära anda ja 11ndana finišeerida.”
Liidriks on austraallane Tom Burton.

Finn klassis purjetav Deniss Karpak (KST) tegi täna 26. ja 16. koha väärilised sõidud ning asub kokkuvõttes 18. kohal. Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) oli täna 37-s ja 38-s ja jätkab 35. positisioonilt. Juhtimas on valitsev maailmameister Giles Scott Suurbritanniast.

Naiste RS:X klassis surfas Ingrid Puusta (NYCS) üle finišiliini 14nda, 16nda ja 24ndana ning hoiab praegu 20. positsiooni. Juhtimas on hollandlanna Lilian de Geus.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Maru) said naiste 470 klassi sõitudes täna kirja 29. ja 19. finišitulemuse ning on kokkuvõttes asetunud 34ndaks. Esikohale on tõusnud britid Hannah Mills ja Saskia Clark.

2.4 mR paraolümpiaklassis seilav Anre Nõmme (SMS) jätkas oma võistlusseeriat 15. ja 16. kohaga ning püsib kokku 16. positsioonil. Juhib prantslane Damien Seguin.

ISAF MK Hyeres’i etapil osaleb kõigis olümpia- ja paraolümpiaklassides kokku 639 purjetajat. Etapile pääses kutse alusel osalema klasside 30 parimat vastavalt 2. veebruaril 2015 avaldatud purjetamise maailma edetabelile ning lisaks igas klassis 10 purjetajat, kes pidid selleks kvalifitseeruma 30. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palmal toimunud Trofeo Princesa Sofia regatil.

MK Hyeres’i etapp kestab pühapäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Hyeres’i MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://swc.ffvoile.com/

ISAF Purjetamise Maailma Karikas
ISAF Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises.
ISAF Purjetamise Maailma Karikas koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist. ISAF MK etappide toimumise ajad:
Melbourne, Austraalia 7.-14. detsember 2014
Miami, Ameerika Ühendriigid 25.-31. jaanuar 2015
Hyeres, Prantsusmaa 20.-26. aprill 2015
Weymouth ja Portland, Suurbritannia 8.-14. juuni 2015
Qingdao, Hiina 14.-20. september 2015
ISAF MK finaalregati toimumise aeg:

Abu Dhabi, Araabia Ühendemiraadid 27. oktoober – 1. november 2015
ISAF MK finaalregatile Abu Dhabis pääsevad võistlema iga olümpiaklassi 20 parimat purjetajat.

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/home.php

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 23.aprill kell 07:42