Rammo, Pohlak ja Väinsalu püsivad kõigutamatult liidritena


Lauri Väinsalu. Foto autor: Riina Ramst

Päikesepaiste ja keskmise tuulega ideaalsetes purjetamisoludes jätkus Tallinna Sadam Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapp Kalev Jahtklubi meistrivõistlused täna Vanasadama lähistel nelja fliidisõiduga. Kõigis võistlusklassides – olümpiapaatidel Laser Radial ja Standard, Finn ja 470 ning katamaraanidel F18 jäid pingelises mõõduvõtmises püsima avapäeva järgsed liidrid.

Täna kaks sõiduvõitu, teise ja viienda tulemuse teeninud Anna Pohlak (TJK) ning teise, kaks kolmandat ja üheksanda koha võtnud Anne-Mari Luik (ROPK) jätkavad Laser Radialil vastavalt esimesel ja teisel positsioonil. Kokkuvõttes kolmandaks tõusis täna eriti viimses sõidus head minekut näidanud Tavo Annus (ROPK).

Laser Standard klassis püsib kogu esikolmik muutumatuna. Juhib endiselt puhta sõiduvõitude seeriaga Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) peamiselt teise ja viienda koha vahele jäävate tulemustega finišeerinud Mihkel Väli (ROPK) ja Martin Aruja (ROPK) ees.

Finnil on katkematu esikohta reaga järjekindlalt parim Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2), järgnemas täna kaks teist ja kolmanda resultaadi ning ühe valestardi teinud Soome purjetaja Mikael Hyryläinen teisel ning Harles Liiv (ROPK) kolmandal kohal.

470 klassi liidrid on Ilmar Rosme ja Enely Liepkalns (KJK). Teist asetust hoiavad Mari Põldmaa ja Johanna Poksi (TJK) ning kolmandat Kristel Sigrid Tihamäe ja Reelika Martoja (KJK).

F18 katamaraanil käib põhiline rebimine täna ühe sõiduvõidu ja kolm teist kohta saanud Andres Lauli ja Ain Roosma (SRA NYCS) ning päevast kolm sõiduvõitu ja ühe teise koha võtnud Aivar Soo ja Uku Kuuski (HJK) tiimide vahel. Juhtpositsiooni on praegu kokkuvõttes siiski säilitanud Laul ja Roosma ning Soo ja Kuuski järel on kolmandad Jüri Saarnak ja Rasmus Tamre (SRA NYCS).

Andres Laul ja Ain Roosma. Foto autor: Riina Ramst
Andres Laul ja Ain Roosma.
Foto autor: Riina Ramst

Laser Radial klassis võistleb 24, Standardil 9 ja Finnil 4 purjetajat. Kahepaatidest on 470 klassis osalemas 3 ja katamaraanil F18 7 tiimi.

Homme on jäänud veel seilata kaks fliidisõitu, päeva esimese sõidu hoiatussignaal antakse kell 11. Kell 14 aga järgnevad võistluskavas kaasaelajatelegi palju põnevust pakkuvad finaalsõidud. Publikuprogrammi juhatab sisse kell 12 toimuv staaride võidusõit katamaraanidel, mis on sadama kruiisikailt väga lähedalt jälgitav, nagu ka samas kohas lühirajal toimuvad regati finaalsõidud parimatele, mille kulgu ka kaldalt kommenteeritakse. Kõiki võistluspaate saab kaldal oma silmaga vaadata, oma käega katsuda ning lastel on võimalik soovi korral ka proovida purjetamist RS Feva paatidel. Pealtvaatajate ala asub Vanasadamas esimesel kruiisikail, sissepääs on läbi Vanasadamas asuva Balloon Tallinn ala. Üritus on pealtvaatajatele tasuta.

Kalev Jahtklubi meistrivõistlused korraldab ESS Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://www.kjk.ee/kalev-jahtklubi-meistrivoistlused-2015/

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg:http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is: https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Avaldatud: 01.august kell 05:04