Rammo on purjetamise maailma edetabelis 14., Karpak 15. ja Puusta 16. kohal


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst

Rahvusvahelise Purjetamisliidu ISAF purjetamise maailma edetabelis mahuvad Eesti sportlastest kahekümne parima sekka hetkel Karl-Martin Rammo Laser Standardil, Deniss Karpak Finnil ja Ingrid Puusta naiste RS:X purjelaual.

Laser Standardil on Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) kerkinud üleilmses paremusjärjestuses 14. kohale. Esimene on Austraalia purjetaja Tom Burton.

Deniss Karpak (KST) on Finn klassi uues edetabelis tõusnud 15. positsioonile ning Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) on 44. kohal. Juhib Giles Scott Suurbritanniast.

Deniss Karpak. Foto autor: Robert Deaves/Finn Class
Deniss Karpak.
Foto autor: Robert Deaves/Finn Class

Naiste RS:X purjelauaklassis on Ingrid Puusta (NYCS) kerkinud 16. reale. Esikohal on Bryony Shaw Suurbritanniast.

Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst
Ingrid Puusta.
Foto autor: Riina Ramst

Marjaliisa ja Elise Umb (Maru) on naiste 470 klassis edetabeli 32. real. Juhivad britid Hannah Mills ja Saskia Clark.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) paiknevad 49erFX klassis 44. positsioonil. Esikohal troonivad brasiillannad Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

Laser Radial klassis asetseb Anna Pohlak (TJK) 58. kohal. Edetabeli tipus on belglanna Evi Van Acker.

Lohesurfi klassis Formula Kite on eestlastest Ranno Rumm (KTE) 35. ja Madis Kallas (KTE) 42. positsioonil, esikohal aga poolakas Blazej Ozog.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada ISAF Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes.

ISAF maailma edetabel: http://www.sailing.org/rankings/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 04.veebruar kell 03:37