Rammo on MK etapil kolme võistluspäeva järel seitsmes


Karl-Martin Rammo Foto autor: Jesus Renedo/Sailing Energy/World Sailing

USA-s Miamis käimas oleval Purjetamise Maailma Karika etapil on Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) kolme päevaga ära peetud kuue sõidu kokkuvõttes Laser Standard klassis 70 võistleja konkurentsis kõrgel seitsmendal kohal.

Rammo jäi oma sooritusega eile Biscayne’i lahel kiirusega 8-10 m/s puhunud kirdetuule tingimustes rahule: “Elasin selle hooaja esimese kõva tuule testi kenasti üle ja talvised trennid võib õnnestunuks lugeda. Eilsetesse sõitudesse tulid küll lisaks õnnestumistele sisse ka mõned vead ja paar ebaõnne kohta, kuid kiirus oli mul korralik ja siit on hea edasi minna. Päeva esimese sõidu lõpetasin seitsmendana, teises jäin valele poole suurt tuulepööramist, aga suutsin end ülemise märgi 30. kohalt finišiks 16. sõita. Olen siinses ülikõvas fliidis tõusnud kokkuvõttes seitsmendaks ja tunne on hea.”

MK etapp lõppeb Laser Standard klassile pühapäeval, mil peetakse medalisõit. Klassis jätkab liidrina austraallane Tom Burton.

Purjetamise Maailma Karikas (Sailing World Cup) on kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis käesoleval hooajal koosneb oktoobris toimunud Gamagori etapist, jaanuaris aset leidvast Miami etapist, aprillis peetavast Hyeres’i etapist ning juunis Marseille’s toimuvast finaalregatist. Miami etapil osaleb 543 purjetajat 50 riigist.

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Võistluse kodulehekülg: http://miami.ussailing.org/

Tulemused: https://www.manage2sail.com/en-US/event/271867bf-f41f-4d64-81b4-faea2cd65e80#!/results?classId=cf624bab-6bd7-4cd6-b74d-cfa92645ba3e

Reaalajas jälgimine: https://www.sapsailing.com/gwt/Home.html

Fotod: https://worldsailing.photoshelter.com/gallery-collection/2017-18-Series/C0000sd5HYwBApMw

Avaldatud: 26.jaanuar kell 10:23