Rammo on Laseri EM-il avasõitude järel kümnes


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst

Hispaanias Barcelonas peeti eile Laser Radial ja Laser Standard klasside Euroopa meistrivõistluste esimesed kaks kvalifikatsioonisõitu. Standardil on Karl-Martin Rammo praegu kokkuvõttes kümnendal ja Martin Aruja 121. kohal, Radialil aga Anna Pohlak 51. positsioonil.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) tundis end eile valitsenud vaikse, keerutava ja pagilise tuule ning suure laine tingimustes merel hästi: “Esimeses sõidus alustasin esimese kümne lõpus, kuid lõpus leidsin eriti hea mineku ja finišisse jõudsin neljandana. Teises sõidus tilkusin täpselt esikümne taga, mis oli väga tihedalt pundis koos. Mul olnuks vaja ühte vedamist, et tõsta mind nende punti – siis oleksid kõik uksed valla olnud. Seda vedamist aga ei tulnud ja finišis olin 12. Eilsete tingimuste kohta oli mul väga soliidne esimene päev ning olen üldkokkuvõttes kümnes.”

Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo.
Foto autor: Riina Ramst

Samuti Laser Standard klassis võistlev Martin Aruja (ROPK) lõpetas eilsed sõidud oma grupis 61. ja 58. tulemusega ning on kokku 121. real.

Võistluse eel terviseprobleemidega kimpus olnud Anna Pohlak (TJK) on Laser Radial klassis asetunud 51. kohale. “Tervis pole veel kaugeltki korras, aga keerulistes vaikse tuule ja suure lainega oludes suutsin kõike arvestades täitsa hästi sõita ning kohtadeks sõitudes tulid 23 ja 27. Loodan edaspidi juba tervem olla ja kuldfliiti pääsu nimel võidelda,” sõnas sportlane.

Anna Pohlak. Foto autor: Riina Ramst
Anna Pohlak.
Foto autor: Riina Ramst

Laser Standardil on liidriks horvaat Tonci Stipanovic ja Laser Radialil hollandlanna Marit Bouwmeester.

Täna jätkuvad EM-il kvalifikatsioonisõidud ning reedest pühapäevani peetakse finaalseeria sõidud.

EM-i kodulehekülg: http://www.europeanslaser2017.com/en/default/races/race

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 05.oktoober kell 09:34