Rammo Laser on Lennusadama kuu museaal

Laser-Rammo-veebi

Meremuuseum on saanud ühe jahi võrra rikkamaks. Nimelt on Lennusadama ekspositsioon täienenud uue eksponaadiga – olümpiasportlase purjetaja Karl-Martin Rammo Laser-klassi jahiga.Rammo tuli selle paadiga 2013. aasta Euroopa meistrivõistlustel 7. kohale.

Laser-klassi jaht on maailmas kõige populaarsem ühemehe paadiklass, mis konstrueeriti Ameerikas juba 1960. aastate lõpus. Olümpiamängudel võisteldakse selles klassi alates 1996. aastast. See on üks lihtsamaid monotüüpklaasi paate, mida valmistatakse väga kindlate nõuete järgi vaid üksikutes tehastes maailmas. Näiteks Euroopas valmistatakse Laser-klassi jahte ainult Inglismaal.

Lennusadama ekspositsiooni uus jaht kannab nime „Säde“, mille sportlane ise oma paadile nimeks pani – lootuses, et koos saavutatakse hea kontakt ning paat oleks kiire. Rammo sõitis selle Laseriga ühe hooaja, kuid päris seda õiget sädet ta sellest paadist siiski kätte ei saanud. Nüüd on jaht Lennusadama angaarides ning tutvustab koos teiste võistlusjahtidega purjetamise ajalugu.

Lennusadamas oli varem väljas jaht, mida nimetatakse Lutšiks, kuid hoolimata nende sarnasest väljanägemisest polnud siiski tegu päris Laser-klassi jahiga. NSV Liidus hakati omal ajal valmistama Laser-klassi jahi järgi uusi paate, mis tegelikult oli siiski patendivargus. Sportlased said võistelda vaid sisevõistlustele, sest välisvõitlustele minnes oleks asi kohe kahtlust äratanud. Purjetamisringkondades info tasapisi siiski levis ja rahvusvaheline Laser-klassi jahtide liit esitas ka vastavasisulise süüdistuse. Kohtupidamine jõudis alata, kuid enne lõplike otsusteni jõudmist kadus NSV Liit riigina maailmakaardilt ja nii jäid ka kohtuvaidlused lõpetamata.

24-aastane purjetaja Karl-Martin Rammo on kaheksakordne Eesti meister, kelle seni parim tiitlivõistluste tulemus on 2013. aastal Euroopa meistrivõistlustel saavutatud 7. koht. Londoni olümpiamängudel sai sportlane 18. koha. Praegu treenib ja võistleb Rammo juba uute unistustte – 2016. aasta olümpiamängude – nimel.

Karl-Martin Rammo tegemistest saab rohkem lugeda: http://www.kmrammo.com/

Allikas: Lennusadam

Avaldatud: 13.märts kell 02:18