Rammo jätkab Miami MK kuldgrupis


Karl-Martin Rammo foto: Ott Kallas

USA-s Miamis toimuval purjetamise maailma karika teisel etapil on Karl-Martin Rammo Laser klassis kahe võistluspäeva järel 15. kohal ja jätkab homsest kuldgrupis.

Teisel võistluspäevalpuhus Miamis väga keerutav tuul 6-7 m/s, mis nõudis purjetajatelt erilist tähelepanu tuule jälgimisel ja taktikaliste valikute tegemisel.

Laser klassi purjetaja Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) kommenteeris tänast päeva järgmiselt: „ Peale teist sõitu mõtlesin et kui nüüd veel eksin, siis saan edasi hõbegrupis tiksuda. Kolmandas sõidus jõudsin lõpuks omadega nii kaugele, et suutsin ka õigel ajal õigesse kohta jõuda. Üleval märgis olin 4-s, finišis 5-s. Kokku jätkan 15ndana, homsest siis kuldfliidis, kus on iga punkt kullahinnaga“. Tänased sõidud lõpetas Karl-Martin kohtadega 13, 41, 5. Juhtpositsioonile tõusis täna mitmekordne olümpiavõitja brasiillane Robert Scheidt.

Finn klassis tegi head sõitu Harles Liiv (Kalev Jahtklubi), kes esimeses sõidus võttis esimest märki esimesena ja lõpetas sõidu 9na. Teises sõidus oli Harles 13s ja kokkuvõttes jätkab ta 19. kohal. Lauri Väinsalu (ROPK) sai kirja ühe hea 7. koha ja teises sõidus 22. koha ning asub kokkuvõttes 22. positsioonil. Liidriks on maailmameister Giles Scott Suurbritanniast kolme sõiduvõidu ja ühe viienda kohaga.

Laser Radial klassi purjetaja Anna Pohlak (TJK) ütles tänase kohta, et „ülikeerulistes oludes, kus tuul keerutas meeletult ja oli väga auklik õnnestus mul lihtsalt kogu aeg olla valel ajal vales kohas. Kohtadeks 29 ja 27, mis asetavad mu kahjuks seekord hõbefliiti. Positiivne on aga see, et käik oli mul hea ja hooaeg on alles alguses. Peale 4-kuust pausi veetreeningutest tulebki algus tasapisi. Homme tuleb edasi pingutada ja võtta võistlusest, mis veel võtta annab!“ Anna on kokkuvõttes 64. kohal. Esikohale tõusis täna taanlanna Anne-Marie Rindom.

RS:X klassis purjetav noor surfar Keit Järve (Solosailing/SRA NYCS) lõpetas tänased sõidud mitte finišeerumise, 33. ja 27. kohaga. Kokkuvõttes on Keit 35. kohal. Esikohale tõusis britt Bryony Shaw.

MK Miami etapp kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

ISAF MK Miami etapil osaleb kõigis olümpiaklassides kokku 856 purjetajat 63 riigist.

Miami MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://miami.ussailing.org/

ISAF Purjetamise Maailma Karikas
ISAF Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises.
ISAF Purjetamise Maailma Karikas koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist. ISAF MK etappide toimumise ajad:
Melbourne, Austraalia 7-14. detsember 2014
Miami, Ameerika Ühendriigid 25-31. jaanuar 2015
Hyères, Prantsusmaa 20-26. aprill 2015
Weymouth and Portland, Suurbritannia 8-14. juuni 2015
Qingdao, Hiina 14-20. september 2015
ISAF MK finaalregati toimumise aeg:

Abu Dhabi, Araabia Ühendemiraadid 27. oktoober – 1. november 2015
ISAF MK finaalregatile Abu Dhabis pääsevad võistlema iga olümpiaklassi 20 parimat purjetajat.

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/home.php

Avaldatud: 28.jaanuar kell 12:04