Rammo jätkab Laser Standard klassi MM-il kuldgrupis


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Junichi Hirai / Bulkhead magazine

Täna said Jaapanis Sakaiminato-City’s käimas olevatel Laser Standard klassi maailmameistrivõistlustel läbi kvalifikatsioonisõidud. Homme algavates finaalsõitudes stardib Karl-Martin Rammo kuldgrupis.

Kuue kvalifikatsioonisõidu kokkuvõttes on Karl-Martin Rammo 27. positsioonil. Võistlussõidud lõpetas ta oma kvalifikatsioonigrupi 14., 16., 16., 10., 15. ja 2. tulemusega.

“Suutsin kvalifikatsiooni läbida suurte komistusteta, mis on finaalideks hea, kuid kõige kõrgema mängu jaoks pean enda taseme nuppu veidi veel peale keerama. Esimesed päevad olin sunnitud liialt energiat raiskama koha spetsiifilistele omadustele, millega sina peale sain alles täna, lõpetades viimase sõidu teisena. Kokku olen hetkel 27. real, kust on hea vaikselt ja märkamatult ülespoole ronima hakata. Tingimused, kohalike külalislahkus ja kultuur on väga kihvtid, ei jõua ära oodata, et näha, mis finaalidel varuks on,” jagas Rammo oma kvalifikatsiooni järgseid emotsioone.

Martin Aruja on kvalifikatsiooni järel 143. real ja jätkab regatti pronksgrupis.

156 mehe seas juhib Sam Meech Uus-Meremaalt, järgnemas austraallane Matthew Wearn teisel ja prantslane Jean-Baptiste Bernaz kolmandal kohal.

MM kestab teisipäeva, 9. juulini.

Võistluse kodulehekülg
Tulemused
Fotod

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 06.juuli kell 05:48