Rammo ja Pohlak jätkavad EM-i kuldlaevastikus


Karl-Martin Rammo EM-il võistlemas. Foto autor: Thom Touw

Taanis Aarhusis käimas olevatel Laser Radial ja Laser Standard klasside Euroopa meistrivõistlustel on lõppenud kvalifikatsioonisõidud. Niieile ühe sõiduvõidu saanud Karl-Martin Rammo Laser Standard kui Anna Pohlak Laser Radial klassis pääsesid finaalsõitudeks kuldgruppi.

Keskmiselt kiirusega 9-10 m/s puhunud, kuid hooti kuni 13 m/s ulatunud läänetuules tegi Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) eile suurepärased sõidud, lõpetades kvalifikatsiooniseeria 1. ja 5. tulemusega ning asetudes kokkuvõttes 16. positsioonile.

Hoidsin end täna küll stardis tagasi, kuid tabasin ära palju õigeid tuulepööramisi ja esimeses sõidus tulin kuskilt esimese krüssu keskpaiga 20ndalt positsioonilt üles märki juba kolmandana. Tundsin end hästi ja kindlalt, õnnestus endast kõik mängu panna ja sõiduvõit koju tuua.
Teises sõidus sain stardist palju paremini minema. Krüssu lõpus tegin ühe valesse faasi paudi ja üles jõudsin teisena. Esikolmik oli tihedalt koos, nende järel aga oli suur auk. Nii see püsis kuni teist korda ülemisse märki jõudmiseni, mille võtsin jällegi teisena, kuigi krüssu keskel olin vahepeal juba väga kindel olnud, et olen hea vahega liider. Ei saanud end õigetesse pagidesse kalda all sätitud ja nii ta läks. Allatuuleotsal juhtus aga nii, et kõigil meil esimesel kolmel vaikis tuul maha, tagant tuldi 10 m/s pagiga järgi ja pakstaagist taganttuule otsale pöörates võttis kahe sekundi sees märgi üheksa paati. Nüüd sõltus hea tulemus taganttuuleotsast. Minu taganttuul oli keskmine, seetõttu ka koht nende üheksa paadi seas keskmine ehk viies.
Igatepidi oli päev, mis tõi mind kuldfliidi eel tagasi kõrgesse mängu,“ võttis Rammo päeva kokku.

Anna Pohlak (TJK) sai viimastes eelsõitudes 34. ja 20. resultaadi ning on kvalifikatsiooni järel 37. kohal.

Esimeses sõidus oli mul super start, aga tegin mõned valed otsused ja käik ei olnud samuti mitte just kõige parem. Teises sõidus start nii hea ei olnud, aga käik jällegi oli kõvasti etem, suutsin teha mitmed targad otsused ja lõpetasin oluliselt parema kohaga. Meil on veel kuus sõitu ehk pool võistlust ees, nii et ennast parandada jõuan küll ja veel. Olen kuldfliiti pääsemise üle väga rõõmus,“ sõnas Pohlak.

Standardil on tõusnud liidriks horvaat Tonci Stipanovic ja Radialil hispaanlanna Alicia Cebrian Martinez de Lagos.

Aarhusis nii maailma- kui Euroopa meistri tiitlitele võistlevas meeste Laser Radial klassis olid Tavo Annuse (ROPK) eilseteks resultaatideks 36 ja 30 ning ta asetseb 40. positsioonil. Juhib endiselt poolakas Marcin Rudawski.

Kolmapäevast algavates finaalsõitudes seilatakse kuld- ja hõbegruppides. Võistlus lõppeb reedel, 24. juulil.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.sailing-aarhus.dk/oc2015/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 22.juuli kell 09:04