Puusta tõusis Miami MK etapil 11. kohale


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

Kolmanda võistluspäeva järel on Purjetamise Maailma Karika etapil Miamis tõusnud Ingrid Puusta RS:X-il 11. kohale. Laseril kuldlaevastikku kvalifitseerunud Karl-Martin Rammo on praegu 26. positsioonil.

Ingrid Puusta (NYCS) finišeeris varasemast stabiilsemate, kuid samas endiselt vaikse tuule oludega päeval RS:X naiste klassile peetud kolmes võistlussõidus 20., 6. ja 11. tulemusega, mis kergitavad ta kokkuvõttes 11. positsioonile. Betti Vainküla (TPLK) seilas samas klassis välja 32., 31. ja 35. resultaadi ning omab hetkel kokku 36. asetust.

Meeste RS:X klassis sai Rainer Kasekivi (TPLK) kirja 43., 44. ja 46. koha ning paikneb 41. real.

RS:X-il on naiste hulgas endiselt esikohal hollandlanna Lilian De Geus, meeste seas on juhtima läinud tema kaasmaalane Dorian Van Rijsselberge.

Laser Standard klassis võistlev Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) võttis oma eilse soorituse kokku rahulolevana: „Oli järjekordne vaikse merebriisi päev koos terava laineloksuga. Kokkuvõttes olen küll mitte väga kõrgel 26. kohal, kuid tegelikult olen asjade käiguga väga rahul. Sain mõlemas sõidus hea stardi ning napiks jääva kiiruse vastutuuleotsadel kompenseerib see, et allatuultes olen meeldivalt kiire. Lõpetasin sõidud 11nda ja 16ndana. Edaspidiseks ootaksin siiski veidi tuulisemaid olusid, mis segaksid kaarte ja näitaksid suuna kätte ka teistsugustes tingimustes – et teaksin, kas töö käib ikka õiges suunas.”

LaserStandardil püsib liidrina hollandlane Rutger von Schaardenburg.

MK etapp kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

ISAF MK Miami etapil osaleb kõigis olümpia- ja paraolümpiaklassides kokku 711 sportlast.

Miami MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://miami.ussailing.org/

ISAF Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist.

Purjetamise Maailma Karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 28.jaanuar kell 10:38