Puusta tõusis EUROSAF Meistrite Karika etapil 11ndaks


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

EUROSAF Meistrite Karika etapiks oleval 47. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia regatil Hispaanias Palmal jätkusid täna finaalsõidud. Enne homset avaseeria viimast võistluspäeva on Ingrid Puusta 11. ja õed Umbid ning Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp mõlemad 25. kohal.

Ingrid Puusta (NYCS) lõpetas naiste RS:X purjelaua kuldlaevastikus tänased sõidud 16. ja 8. tulemusega ning on tõusnud kokku 11. kohale. Liidrina püsib venelanna Olga Maslivets.

Naiste 470 kahepaadi kuldgrupissaid Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) kirja 14. ja 22. koha ning on kokkuvõttes 25. positsioonil. Juhivad brasiillannad Fernanda Oliveira ja Ana Barbachan. Antud klassis regati tulemuste alusel välja antava ühe olümpiakoha nimel konkureerivad viis Euroopa riiki – Iisrael, Soome, Eesti, Itaalia ja Türgi, kellest meie naiskonda edastavad hetkel esimesed kaks.

Ühe fliidina võistleval 49erFX skiffil jätkasid Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) oma resultaatide seeriat 18., 23., 15. ja 17. kohaga ning paiknevad tänase võistluspäeva järel samuti 25. real. Liidriteks on hollandlannad Annemiek Bekkering ja Annette Duetz. Ühte olümpiapääset jahivad siingi viis Euroopa maad – Soome, Austria, Eesti, Venemaa ja Horvaatia ning meie neidudest eespool on praegu soomlased ja austerlased.

Laser Radial klassi hõbefliidis võistlev Anna Pohlak (TJK) täna ei startinud ning on kokkuvõttes 62. positsioonil. Esikohal paikneb Taani purjetaja Anne-Marie Rindom.

Meeste RS:X purjelaual olid Rainer Kasekivi (TPLK) tänasteks sõidutulemusteks 33, 34 ja 33 ning ta omab 81. positsiooni. Juhib endiselt Tom Squires Suurbritanniast.

Võistlus kestab laupäeva, 2. aprillini, mil avaseeria põhjal selgunud iga klassi 10 parimat purjetavad medalisõidus.

Praeguse seisuga on Trofeo S.A.R. Princesa Sofia regatil eestlastel võimalik olümpiapääset püüda veel naiste 470 ja 49erFX klassides. Kummaski klassis saab Palmal olümpiakoha üks Euroopa riik. Olümpiapääsme on Eestile juba varasemalt kätte võidelnud Ingrid Puusta naiste RS:X-il, Karl-Martin Rammo Laser Standardil ja Deniss Karpak Finnil.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 31.märts kell 03:16