Puusta sai MM-il 24. koha, Karpak jätkab 7. positsioonilt


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

ISAF purjetamise maailmameistrivõistlustel Hispaanias Santanderis lõpetas täna võistluse RS:X naiste klassis Ingrid Puusta, saades 24. koha. Finnil on Deniss Karpak esimeste finaalsõitude järel hoidmas 7. kohta.

Täna kiirusega 7-10 m/s puhunud tuules peetud võistlussõitudes sai Ingrid Puusta (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS) naiste RS:X purjelaua kuldgrupis kaks 23. ja ühe 22. finišitulemuse ning lõpetab MM-i kokkuvõttes 24. kohaga. Hetkel veel mitteametlikel andmetel on Puusta sellega ühtlasi teeninud Eestile välja koha 2016. aasta Rio de Janeiro olümpiaregatil naiste RS:X klassis. Homses medalisõidus, mille eel juhib endiselt prantslanna Charline Picon, võistleb vaid 10 parimat.

Finn klassis täna alanud finaalseeria avas Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) kuldlaevastiku 17. ja 8. sõiduresultaadiga ning on hetkel positsioneerunud 7ndaks. Hõbefliidis sai Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) 9. ja 5. koha ning hoiab 45. asetust. Liidriks on britt Giles Scott.

Deniss Karpak Foto autor: International Finn Class Association
Deniss Karpak
Foto autor: International Finn Class Association

Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) lõpetasid 470 naiste klassi hõbegrupi sõidud täna 11nda ja 20ndana ning on kokku 35. real. Esimesteks on Jo Aleh ja Polly Powrie Uus-Meremaalt.

Naiste skiffil 49erFX said Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) viimastes kvalifikatsioonisõitudes oma fliidi 20. ja 16. koha ning eelsõitude järgne 34. positsioon asetab naiskonna finaalseeriaks hõbegruppi. Klassis on liidrikohal Ida Marie Baad Nielsen ja Marie Thusgaard Olsen Taanist.

Meeste RS:X klassis olid Johannes Ahuni (SoloSailing/SRA NYCS) tänaseks saagiks hõbelaevastiku 4., 7. ja 6. resultaat ning ta lõpetab tiitlivõistlused 65. kohaga. Samas grupis tuli Rainer Kasekivi (Tallinna Purjelauakool) kohtadele 41, 43 ja DNF (mittefinišeerimine) ning tema lõpptulemuseks on 92. Medalisõidu eel on kõrgeimal positsioonil prantslane Julien Bontemps.

Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (Noblessneri Jahtklubi) võtsid 49er’i pronksfliidis täna 20., 19. ja 9. sõidutulemuse ning on praegu kokkuvõttes 63. kohal. Parimad sõidud on seni teinud uus-meremaalased Peter Burling ja Blair Tuke.

Klassid on kogu avaseeria kestel ehk nii kvalifikatsiooni- kui finaalsõitudes jagatud kahte või kolme eraldi startivasse võrdse suurusega laevastikku. Kvalifikatsiooni lõpptulemus määrab võistlejate finaalikoha kas kuld-, hõbe- või pronksfliidis. Viimasel võistluspäeval sõidavad avaseeria alusel selgunud iga klassi kümme parimat topeltpunktid andvas medalisõidus.

Santanderis 12.-21. septembrini kestva MM-i tulemuste alusel jagatakse välja 50% 2016. aasta Rio de Janeiro Olümpiamängude purjeregati riigikohtadest.

Klassid võistlevad MM-il järgmistel kuupäevadel:
Laser Radial ja Laser Standard – 12.-18. september
RS:X naised ja RS:X mehed – 13.-19. september
470 naised – 14.-20. september
Finn, 49erFX ja 49er – 15.-21. september

ISAF MM-i kodulehekülg: http://www.santander2014.com/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 18.september kell 07:29