Puusta püsib purjetamise MK etapil 11. kohal


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

Miamis toimuval ISAF Maailma Karika etapil jätkab Ingrid Puusta RS:X klassis nelja võistluspäeva järel 11. positsioonilt, Laseril kuldlaevastikus seilav Karl-Martin Rammo on 23. kohal.

Hommikuse tugeva vihmasajuga kaasnenud tuulevaikuse järel saabus pärastlõunal Biscayne’i lahele kiirusega 6-10 m/s puhunud kagubriis. Taaskord kolm sõitu kirja saanud RS:X naiste klassis olid Ingrid Puusta (NYCS) saagiks 22., 14. ja 7. finišitulemus ning kokkuvõttes on neiu praegu hoidmas 11. asetust. Betti Vainküla (TPLK) on 36. kohal, eilseteks sõiduresultaatideks 35, 35, 32.

Laser Standardile toimus eile võistlussõite ainult üks, Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) sai selles 16. koha ning on tõusnud kokku 23ndaks.

Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo.
Foto autor: Riina Ramst

Kaks sõitu ära purjetanud meeste RS:X-il finišeeris Rainer Kasekivi (TPLK) mõlemal korral 46ndana ning on kokku 43. positsioonil.

Naiste RS:X purjelaual püsib liidrina hollandlanna Lilian De Geus ning meeste hulgas tema kaasmaalane Dorian Van Rijsselberge. Laser Standardil on esikohal hollandlane Rutger von Schaardenburg.

MK etapp kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

ISAF MK Miami etapil osaleb kõigis olümpia- ja paraolümpiaklassides kokku 711 sportlast.

Miami MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://miami.ussailing.org/

ISAF Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist.

Purjetamise Maailma Karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 29.jaanuar kell 10:33