Puusta on MK etapil 10., Rammo 14. ja Umbid 26. kohal


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

Purjetamise Maailma Karika Hyeres’i etapil on teise võistluspäeva järel meie sportlased Ingrid Puusta 10., Karl-Martin Rammo 14. ning Marjaliisa ja Elise Umb 26. kohal.

Eile hommikul olid tuuleolud Hyeres’is erinevalt avapäevast tagasihoidlikud ning pika ootamise järel said purjetajad merele suunduda alles koos pärastlõunal saabunud kiirusega 4-5 m/s puhunud briisiga.

Ingrid Puusta (NYCS) finišeeris naiste RS:X klassis teisel võistluspäeval 24., 10. ja 17. tulemusega ning asetseb praegu kokku 10. positsioonil. Esikohal on poolatar Sofia Noceti-Klepacka.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) sai Laser Standardil kirja 28. ja 3. finiširesultaadi ning on kokkuvõttes tõusnud 14. reale.

Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo.
Foto autor: Riina Ramst

 

Esimese sõidu rikkus mul väga kehv start. Teises sõidus sain seevastu stardist hästi minema, edasinegi sujus plaanikohaselt ning finišis olin kolmas,” võttis Rammo päeva kokku.

Juhib endiselt sakslane Philipp Buhl.

Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) jätkasid naiste 470 klassis oma tulemuste seeriat 7. ja 31. kohaga ning omavad kokku 26. positsiooni. Liidriteks on Hannah Mills ja Saskia Clark Suurbritanniast.

MK etapp kestab pühapäevani, mil avaseeria tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Hyeres’i MK etapil osaleb kõigis olümpia- ja paraolümpiaklassides kokku 574 sportlast 47 riigist.

Hyeres’i MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://swc.ffvoile.com/swc2016gbr/

Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist.

Purjetamise Maailma Karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 29.aprill kell 08:47