Puusta lõpetas Miami MK 12. kohaga ja Rammo 15. kohaga


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

Miamis toimuval ISAF Maailma Karika etapil peeti eile viimased eelsõidud, mille tulemusellõpetas Ingrid Puusta regati RS:X klassis viie võistluspäeva järel 12. positsiooniga, Laseril kuldlaevastikus seilanud Karl-Martin Rammo oli kokkuvõttes15. kohal.

Eile oli võistlusnädala esimene päikesepaisteline päev kus tuulekiiruseks mõõdeti keskmiselt 6 m/s. RS:X naiste klassis purjetati 3 sõitu ning Ingrid Puusta (NYCS) lõpetas need 6., 11. ja 18. kohaga. Ingrid lõpetas Miami MK 12. kohaga ning Betti Vainküla (TPLK) 36. kohaga.

Laser Standardile toimus eile kolm võistlussõitu kus Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) sai 6., 2. ja 37. koha ning tõusis regati lõpuks15. kohale. Tagasivaatena toimunud regatile ütles Karl-Martin Rammo kokkuvõtteks: „Sain teada päris mitu head ja loomulikult ka päris mitu halba nüanssi, millega enne järgmist etappi tegeleda. Lõpetasin võistluse 15ndana, OM-i silmas pidades 10nda riigina. Finaalides, kus reaalselt kõik head omavahel kokku lasti, olin rajal 7. mees isegi oma viimase ebaõnnestunud sõiduga. Kõigele lisaks vaatasin eelmise aasta lõpus paberile seatud eesmärke ja Miami taga ilutseb top15, seega, kõik on plaanipärane”.

Meeste RS:X-il sai Rainer Kasekivi (TPLK) eile kirja DNF-i, 36. ja 27. koha ning lõpetas regati kokkuvõttes 41. positsiooniga.

Täna purjetavad iga klassi kümme parimat topeltpunkte andvas medalisõidus. Naiste RS:X purjelaual on enne medalisõitu liidriksbrittBryony Shaw ning meeste hulgas hollandlane Dorian Van Rijsselberge. Laser Standardil on esikohal prantslaneJean Baptiste Bernaz.

ISAF MK Miami etapil osaleb kõigis olümpia- ja paraolümpiaklassides kokku 711 sportlast.

Miami MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://miami.ussailing.org/

ISAF Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist.

Purjetamise Maailma Karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 30.jaanuar kell 11:19