Purjetamise MM-i 4. päev: Rammo jätkab võistlust kuldgrupis. Puusta tegi tugeva avapäeva


Juuso ja Henri Roihu, Aarhus 2018
Taanis Aarhusis jätkuvatel purjetamise maailmameistrivõistlustel tõusis Karl-Martin Rammo 20. kohale ja jätkab teisipäeval finaalsõite kuldgrupis. Täna võistlemist alustanud Ingrid Puusta on avapäeva lõppedes samuti 20. kohal.
Laser Standard klassis lõppes kolmas ja viimane kvalifikatsioonipäev. Karl-Martin Rammo on hetkel 20. kohal, parandades oma tulemust eilsega võrreldes 10 kohta. Võistlemist jätkavad Laser Standard alused teisipäeval, mil algavad finaalsõidud, kus Rammo võistleb kuldgrupis. Klassi liider on endiselt Sam Meech Uus-Meremaalt. 
Tänasel kvalifikatsioonisõitude avapäeval peeti RS:X klassis kolm sõitu. Ingrid Puusta parim tulemus oli täna 7. koht päeva esimesest sõidust. Hetkel on Puusta 20. kohal. Esimesena lõpetas avapäeva Yunxiu Lu Hiinast. Homme alustab Puusta võistlemist kell 13.00. Kokku võistleb RS:X klassis 62 naist.
Laser Radial klassis lõppes kolm päeva kestnud kvalifikatsioon ning finaalsõitudesse liigub meie purjetaja Anna Pohlak lõpptulemusega 83. Pohlak jätkab võistlemist teisipäeval hõbegrupis. Liider on Anne-Marie Rindom Taanist. Laser Radial klassis võistleb 119 naist.
49er klassis purjetav paatkond Juuso ja Henri Roihu on peale teist kvalifikatsioonipäeva 56. kohal. Esikohal on 86. paatkonna seas prantslased Lucas Rual ja Emile Amoros. Homme kell 13.00 algab 49er klassi viimane kvalifikatsioonipäev.
 
Vennad Roihud: “Tänase tugeva ja keerutava maatuulega peeti 49eri klassile kaks sõitu. Olud olid meile väga meeldivad kuna naudime kiirust ja füüsilised väljakutsed ei tekita meile probleeme. Esimeses sõidus ületasime finišiliini neljateistkümnendana, mis on igati OK koht. Teise sõitu läksime samuti hea emotsiooniga ja võitlesime kümnenda koha eest kuni teise taganttuule lõpuni, kus alumise märgi võtus ümber käisime, et vältida teise paadiga kokkupõrget. Olenemata täna suhu jäänud mõrust maitsest oleme enda sõiduga rahul ja homsesse, kvalifikatsiooni viimasesse päeva, lähme teadmisega, et kuldgrupp on ainult 20 punkti kaugusel.”
49er FX purjetajad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp on hetkel 43. kohal. Liidritena lähevad homme viimastesse kvalifikatsioonisõitudesse taanlannad Ida Marie Baad Nielsen ja Marie Thusgaard Olsen. Kokku purjetab klassis 60. paatkonda.
 
“Hea oli näha, et suutsime tugevas tuules konkurentidega sama kiired olla. Esikohast lahutas meid veel otsuste tegemise kiirus, mis oli tänase keerutava tuulega väga oluline. Üldiselt jäime päevaga rahule, sest näeme, et tugeva tuule treeningud on vilja kandnud,“ Anna Maria Sepp ja Kätlin Tammiste.
Avaldatud: 05.august kell 11:01