Purjetamise Maailma Karikal toimusid täna finaalsõidud. Homsesse medalisõitu eestlased sel korral ei jõudnud


Genoa, Italy is hosting sailors for the third regatta of the 2019 Hempel World Cup Series from 15-21 April 2019. More than 700 competitors from 60 nations are racing across eight Olympic Events.©JESUS RENEDO/SAILING ENERGY/WORLD SAILING 18 April, 2019.

Itaalias peetaval Purjetamise Maailma Karika etapil toimusid täna finaalsõidud. Meie purjetajatest jõudis kõrgeimale kohale Rammo, olles üldarvestuses 41., ent see tulemus ei taga kahjuks kohta homsesse medalisõitu.

Tänasel neljandal võistluspäeval peeti Genovas Laser Standard klassi kuldgrupis esimene ja ühtlasi ka viimane finaalsõit. Karl-Martin Rammo, kes võitles end rasketes tingimustes kuldgruppi, oli tänases sõidus 50. Üldarvestuses jäi Rammo 41. positsioonile.

Rammo kommenteeris eilse võistluspäeva järel heidutavaid ilmaolusid: “Tundub järjest enam, et polnud parim otsus siia võistlema tulla. Saan aru, et tuult on vähe ja kõigil on raske ja me üritame, aga kui tuul ikka 60 kraadi keerab ja korraldusmeeskond seda katkestamise vääriliseks ei lahterdata, siis jääb vägisi mulje, et päris purjetamisoskuse arengusse see regatt just väga palju ei panusta.”

Georg Haud ja Martin Aruja jätkasid võistlust hõbegrupis ning täna peetud kahes sõidus olid Haudi tulemused 35. ja 51. koht ning Arujal 44. ja 43. koht. Kaheksa peetud sõidu tulemusel on Haudi lõpptulemuseks Maailma Karikal 99. koht ja Aruja tulemuseks jäi 106. koht.

Homme toimuvasse Laser Standard klassi medalisõitu läheb liidrikohalt Pavlos Kontides Küproselt, teine on Jonatan Vadnai Ungarist ning kolmas Hermann Tomasgaard Norrast. Kokku osaleb medalisõidus klassi kümme parimat.

Võistluse tulemused

Purjetamise Maailma Karikas (Sailing World Cup) on kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises. 2019. hooaja avaregatt toimus 2018. aasta septembris Jaapanis Enoshimas, teine etapp toimus jaanuaris Ameerika Ühendriikides Miamis, kolmas toimub käesoleval nädalal Itaalias Genovas ning finaalregatt juunikuus Prantsusmaal Marseille’s. Genova etapil osaleb üle 700 tipp-purjetaja 59 riigist, kelle hulgas on nii maailmameistreid kui olümpiavõitjaid. Kokku võisteldakse Genovas kaheksas olümpiapurjetamise paadiklassis. Maailma Karikal on aegade jooksul osalenud enam kui 2000 tipp-purjetajat rohkem kui 75 riigist üle maailma.

Avaldatud: 20.aprill kell 05:25