Purjetamise maailma edetabelis on Sepp 6., Rammo 17. ja Puusta 21. kohal


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Pedro Martinez/Sailing Energy/World Sailing

Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis on meie purjetajatest parimatel kohtadel matšpurjetaja Mati Sepp 6. ning olümpiapurjetajad Karl-Martin Rammo 17. ja Ingrid Puusta 21. positsiooniga.

Match Race maailma edetabeli viimases väljalaskes on Mati Sepp, kellele seni kõrgeim koht antud paremusjärjestuses on olnud kolmas, praegu kuuendal positsioonil. Matšpurjetamise edetabelit juhib britt Ian Williams.

Mati Sepa meeskond Foto autor: Aivo Kallas
Mati Sepa meeskond
Foto autor: Aivo Kallas

Karl-Martin Rammo, kelle läbi aegade parimaks asetuseks on olnud kuues, on Laser Standard klassi värskes edetabelis 17. positsioonil. Paremusjärjestust juhib austraallane Matthew Wearn.

Ingrid Puusta asub naiste RS:X klassi värskes edetabelis 21. real. Tema seni edukaimaks tulemuseks maailma edetabelis on aga üheksas koht. Esikohal on Hollandi purjelaudur Lilian De Geus.

Ingrid Puusta Foto autor: Jesus Renedo/Sailing Energy/World Sailing
Ingrid Puusta
Foto autor: Jesus Renedo/Sailing Energy/World Sailing

Finn klassi edetabelis on Deniss Karpak praegu 36. kohal. Tema läbi aegade kõrgeim positsioon Finn klassis on olnud kolmas koht. Esisaja sees on Finnil veel Taavi Valter Taveter, kes on 58. positsioonil. Liidriks on rootslane Max Salminen.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Seppa naiskond on 49erFX klassi edetabelis 49. positsioonil. Esikohal püsivad Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze Brasiiliast.

49er klassis on saja parema hulgas 78. kohal olevad Juuso Roihu ja Henri Roihu. Klassi liidriteks on Suurbritannia tiim James Peters ja Flynn Sterritt.

Purjetamise maailma edetabel

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 13.juuni kell 02:14