Purjetamise maailma edetabelis on Sepp 6., Puusta 24. ja Rammo 28. kohal


Ingrid Puusta. Foto autor: Jesus Renedo / Sailing Energy / World Sailing

Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis on meie purjetajatest kõrgeimatel positsioonidel matšpurjetaja Mati Sepp 6. ning olümpiapurjetajad Ingrid Puusta 24. ja Karl-Martin Rammo 28. positsiooniga.

Match Race maailma edetabeli viimases väljalaskes jätkab Mati Sepa tiim 6. kohal, mida on hoitud alates eelmise aasta oktoobrikuust. Liidripositsioon kuulub šveitslase Eric Monnini käe all purjetavale võistkonnale.

Mati Sepa meeskond Foto autor: Aivo Kallas
Mati Sepa meeskond
Foto autor: Aivo Kallas

Ingrid Puusta on naiste RS:X klassi värskes edetabelis jätkuvalt 24. positsioonil. Esikohal püsib Hiina purjelaudur Yunxiu Lu.

Karl-Martin Rammo on tõusnud Laser Standard klassi värskes paremusjärjestuses 28. reale. Edetabeli liidriks on austraallane Matthew Wearn.

Karl-Martin Rammo. Foto autor: Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing
Karl-Martin Rammo.
Foto autor: Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing

Finn klassi edetabelis jätkab Taavi Valter Taveter 45. positsioonil. Samas klassis on Deniss Karpak 63. kohal. Paremusjärjestust juhib hollandlane Nicholas Heiner.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp püsivad 49erFX klassi edetabelis 61. positsioonil. Esikohta hoiavad enda käes Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze Brasiiliast.

49er klassis on saja parema hulgas 71. kohal paiknevad Juuso Roihu ja Henri Roihu. Liidrikoha on säilitanud Suurbritannia meeskond James Peters ja Flynn Sterritt.

Purjetamise maailma edetabel

Olümpiaklasside maailma edetabeli punkte on võimalik saada reitingut omavatel regattidel võisteldes. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes.

Match Race maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 24 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Punkte on võimalik saada reitingut omavatel regattidel võisteldes. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Viimase 12 kuu jooksul saavutatud tulemused annavad sealjuures topeltpunktid. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kaheksa regati lõikes.

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Alfons Håkans, Helly Hansen, Matek, Rakvere Lihatööstus, Tallegg ja Premia.

Avaldatud: 29.jaanuar kell 02:09