Purjetamise Eesti meistrivõistluste kahepaatide avaetapi võitjad selged


Juuso ja Henri Roihu. Foto autor: Riina Ramst

Tuul hülgas tänasel finaalipäeval Pärnu Purjetamisnädala regati ning kahepaatide Eesti meistrivõistluste sarja avaetapi võitjad tuli välja kuulutada kahe eelmise päeva sõitude põhjal. RS Feva klassis võitsid Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann, 29er’il vennad Roihud ning Formula 18 katamaraanil Andres Laul ja Ain Roosma.

Pühapäev algas Pärnus küll soojalt ja päikeseliselt, kuid tuult praktiliselt ei olnud. Seetõttu ootasid purjetajad kaldal kannatlikult tunde, et pidada maha veel viimane laevastikusõit ning seejärel otsustavad pingelised finaalsõidud publiku ees Pärnu jõel. Aeg möödus, kuid isegi pärastlõunaks polnud ilmataat nõus purjetajatega koostööd tegema. Kella poole kolme paiku tuli vastu võtta otsus lugeda regatt lõppenuks ning lõpliku paremusjärjestuse otsustasid reedel ja laupäeval peetud kaheksa laevastikusõidu tulemused.

Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann. Foto autor: Riina Ramst
Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann.
Foto autor: Riina Ramst

Kõige nooremate purjetajate seas, RS Feva klassis kuulutati parimateks Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (Rein Ottosoni Purjespordikool). Hõbemedalid teeenisid välja Kaarel ja Mihkel Paal (Kalev Jahtklubi) ning pronksid said kaela Karsten Holter ja Markus Kostabi (Pärnu Jahtklubi).

RS Feva klassi esikolmik. Foto autor: Riina Ramst
RS Feva klassi esikolmik.
Foto autor: Riina Ramst

Sportlikus ja kiires skiff-tüüpi 29er klassis, mis on noorte ettevalmistuspaat vaatemängulisele olümpiaklassile 49er, panid võidu kindlalt kotti tiitlikaitsjad Juuso ja Henri Roihu (Tallinna Jahtklubi). Kuigi vennakseid kummitas pooltes sõitudes totaalne ebaõnn, suutis maailma esikahekümne meeskond end kehtestada.

Roihud möönsid, et tundsid pinget. „Esimene päev oli raske, kuna algas valestardi ja varustuse purunemisega. Seetõttu läksid kaks sõitu tervenisti untsu ja pinged olid laes. Võtsime end siiski kokku ja püüdsime päeva katkise spinnakeri falliga lõpuni sõita. Teisele päevale läksime vastu teadmisega, et peame endast kõik andma ja väga hästi purjetama. Tegime head stardid, sõitsime tuule järgi väga õigesti ning võitsime kõik sõidud. Sellega oli fliidiseeria võit juba kindel,” rääkisid vennad Roihud.

Teise koha võtsid Ardi ja Paul Bogdanov pronksile sõitnud Mari-Ann Raudi ja Maris Seersandi ees. 29er klassi esikolmiku moodustasidki seekord kõik Tallinna Jahtklubi tiimid.

29er klassi esikolmik. Foto autor: Riina Ramst
29er klassi esikolmik.
Foto autor: Riina Ramst

Andres Laul ja Ain Roosma. Foto autor: Riina Ramst
Andres Laul ja Ain Roosma.
Foto autor: Riina Ramst

Katamaraaniklassis Formula 18 vormistasid võidu Andres Laul ja Ain Roosma (NYCS). Teise koha vääriliselt esinesid Jüri Saarnak ja Rasmus Tamre (NYCS) ning kolmandaks tulid August Luure ja Erki Laur (NYCS). Ka selles klassis varitses avapäeval tiitlikaitsjatest võidumehi ebaõnn, millest nad ei lasknud end häirida. „Kõige esimeses sõidus juhtus nii, et me ei saanud väikese varustuse vimka tõttu purjeid üles, pidime paadi pikali ajama ning teised läksid kõik meist mööda. See aga lükkas edaspidiseks motivatsiooni lakke ning võitsime ülejäänud sõidud ära. Rõõmu teeb see, et noored konkurendid osutasid meile visa vastupanu,” rääkisid pikkade kogemustega purjetajad Laul ja Roosma.

Formula 18 klassi esikolmik. Foto autor: Riina Ramst
Formula 18 klassi esikolmik.
Foto autor: Riina Ramst

RS Feva klassis võistles 15 tiimi, 29er’il 9 ning Formula 18-l 7 võistkonda.

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sari koosneb kokku kümnest regatist. F18 katamaraanidel seisab sarjas ees veel kaks etappi, RS Feva klassil kolm ning 29er klassil neli etappi.

Pärnu Purjetamisnädala korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://www.jahtklubi.ee/

Purjetamise Eesti meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti meistrivõistlused Facebookis:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Avaldatud: 21.juuni kell 04:13