Purjetamise Eesti Meistrivõistluste etapi parimad said täna Pärnus autasustatud


29er poodium Foto autor: Riina Ramst

Pärnu Purjetamisnädala regati tänased Laser Radial ja Laser Standard klasside poolfinaal- ja finaalsõidud jäid tuule puudumisel toimumata, samuti ei lisandunud viimasel võistluspäeval ühtegi sõitu teistele klassidele. EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapi poodiumi kõrgeimale astmele tõusid Laser Standardil Karl-Martin Rammo, Laser Radialil Estere Kumpina, RS Feval Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, 29er’il Helen Pais ja Helen Ausman, 49er’il Juuso ja Henri Roihu ning F18 katamaraanil Andres Laul ja Ain Roosma.

Laser Standard klassis võitis regati kõigis seitsmes peetud sõidus parim olnud Karl-Martin Rammo. Üldarvestuse teise koha saavutas parim U21 juunior Tavo Annus ja kolmanda koha Georg Haud.

Laser Standard poodium Foto autor: Riina Ramst
Laser Standard poodium
Foto autor: Riina Ramst

Laser Radial klassis tuli võitjaks lätlanna Estere Kumpina Eesti noormeeste Silver Vahsteini ja Peeter Kaju ees. Kumpina oli ühtlasi parim naine, parim U21 tüdruk ja parim U19 juunior.

Laser Radial poodium Foto autor: Riina Ramst
Laser Radial poodium
Foto autor: Riina Ramst

Noorte RS Feva kahepaadil olid Pärnu Purjetamisnädala parimad nii U18 üld- kui tüdrukute arvestuses Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. Poodiumi teisele astmele tõusid Romi Safin ja Britta Maipuu ning kolmandaks tulid Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge. Parim U14 noorte paatkond olid Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino.

RS Feva poodium Foto autor: Riina Ramst
RS Feva poodium
Foto autor: Riina Ramst

29er klassis võtsid nii U21 üld- kui tüdrukute arvestuses esikoha Helen Pais ja Helen Ausman. Teiseks platseerusid Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas ning kolmas lõpptulemus kuulub Katariina Roihule ja Johanna Triinu Kažjavale.

29er poodium Foto autor: Riina Ramst
29er poodium
Foto autor: Riina Ramst

Skiff-paadil 49er purjetasid end võidule Juuso ja Henri Roihu, järgnemas Lenart Kivistik ja Taavi Siilbek teise ning väiksema, 49erFX taglasega purjetavad Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter kolmanda kohaga, olles ühtlasi parimad U23 juuniorid.

49er poodium Foto autor: Riina Ramst
49er poodium
Foto autor: Riina Ramst

Andres Laul ja Ain Roosma olid regati edukaimad F18 klassis. Siim Maivel ja Kristjan Kookmaa purjetasid teise ning Lauri Liipa ja Kristjan Kotkas kolmanda koha vääriliselt.

F18 poodium Foto autor: Riina Ramst
F18 poodium
Foto autor: Riina Ramst

Tulemused Laser Radial
Tulemused Laser Standard
Tulemused RS Feva
Tulemused 29er
Tulemused 49er
Tulemused F18

Pärnu Purjetamisnädala korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Võistluse kodulehekülg
Facebook ja fotogaleriid

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 16.juuni kell 04:13