Purjetamise Eesti karikasari sai Saaremaal avastardid

Kaarel Paal. Foto autor: Riina Ramst

Kaarel Paal. Foto autor: Riina Ramst

Täna seilati Roomassaares Saaremaa Merispordi Seltsi regatil avatuks tänavune EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasari. Oma oskusi paneb võistlusel proovile 117 purjesportlast.

Roomassaares oli täna sooja veidi üle 10 kraadi, taevas enamjaolt pilves ning puhus edelatuul kiirusega 4-6 m/s. Seega valitsesid soodsad purjetamistingimused, milles peeti edukalt ära kaks võistlussõitu.

Optimist klassi roolimeeste seas oli täna kõige tublim Kaarel Paal ESS Kalev Jahtklubist. Teisele kohale on hetkel asetunud Marcus Univer (Rein Ottosoni Purjespordikool), kolmandaks aga Keith Luur (Pärnu Jahtklubi). Tüdrukutest juhib Helen Ausman (KJK), kes on ühtlasi parim alla 13 aastaste arvestuses.

Klassis Zoom8 on esikohta hoidmas Marie Pihlas Saaremaa Merispordi Seltsist Jakob Haudi (ROPK) ja Markus Lilienthali (ROPK) ees.

Laser 4.7 paadiklassis on liidriks Mihkel Šesterikov (SMS), järgnemas Mikael Ristmets (ROPK) ning Maris Seersant (Tallinna Jahtklubi).

Karikasarja arvestuse väliselt võistlevas Laser Radial klassis juhib Tavo Annus (ROPK). Teiseks on positsioneerunud Georg Haud (ROPK) ja kolmandat kohta hoiab lätlane Madars Alvikis.

Võistlejaid on Optimistil 56, Zoom8-l 36, Laser 4.7-l 11 ja Laser Radialil 14.

Saaremaa Merispordi Seltsi regatt kestab pühapäevani. Laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval kell 11. Võistluse korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Kuressaare linna, AS-i Saarte Liinid ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Regati kodulehekülg: http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=55

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algab 30. maist 1. juunini Roomassaares toimuva Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Marie Pihlas.  Foto autor: Riina Ramst
Marie Pihlas.
Foto autor: Riina Ramst
Avaldatud: 30.mai kell 06:29