Purjetajad kutsuvad kõiki Saaremaale Roomassaarde esimesele Purjepühapäevakule


RS Feva klass Lennusadmas purjetamas. Foto autor: Riina Ramst

Saaremaa Merispordi Selts ja Eesti Jahtklubide Liit kutsuvad sel nädalavahetusel kõiki huvilisi Roomassaarde – kaasa elama Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja avaetapile. Sari pakub nii võistlejatele kui ka publikule lisapõnevust tänu täiesti uuele formaadile, kus on uus punktisüsteem ning pühapäevased finaalisõidud parimatele toimuvad kohe kalda lähedal vahetult pealtvaatajate ees. Finaalisõite kommenteerivad kohapeal Finn-klassi koondislane Lauri Väinsalu ja noor Saare purjetaja Rimo Timm.

Regati direktor Margus Hiet ütles, et kõik saarlased ja Saare külalised on lahkelt palutud Roomassaare sadamasse regatile kaasa elama. „Ilmaennustus lubab nädalavahetuseks korralikku tuulist purjetamisilma, nii et sõidud peaksid tulema ka äkilised ja põnevad. Pealtvaatajatele on kaldal varjualust pakkuv telk, nii et ilma kartma keegi ei pea. Pühapäeval peetavaid finaalsõite, kuhu pääsevad iga klassi neli parimat purjetajat, näeb kohe kalda pealt. Sõite kommenteerivad Finni-purjetaja Lauri Väinsalu ja meie oma noor Rimo Timm, kes vastavad kenasti ka küsimustele, mis publiku seast tulla võivad,“ rääkis Hiet.

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja avavõistluseks oleva Saaremaa Merispordi Seltsi regati esimese fliidisõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12. Pühapäeval toimuvad fliidisõidud algusega kell 11 ning finaalsõidud kalda lähedal lühirajal algusega kell 14. Võistlusseeria jooksul plaanitakse kõigis klassides pidada 9 fliidisõitu ja 2 finaalsõitu. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja.

Reedest pühapäevani vältaval võistlusel purjetatakse Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klassides. Kõigis klassides kokku on regatile registreerunud 111 noort purjetajat Eestist ja Lätist. Arvukaim on osavõtt noorimate klassis Optimist, kus võistlejaid on kirjas 59.

Saaremaa Merispordi Seltsi regati korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Kuressaare linna, AS-i Saarte Liinide ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlused avasid reedel kell 13 Roomassaare sadamas Kuressaare linnapea Madis Kallas, Saaremaa Merispordi Seltsi regati direktor Margus Hiet ning Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Triin Sepp.

Regati kodulehekülg: http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=55
Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is: https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 29.mai kell 01:31