Purjetajad alustasid võistlemist EUROSAF Meistrite Karika regatil Palmal


Ingrid Puusta. Foto: rsxclass.com

Hispaanias Palmal algas täna EUROSAF Meistrite Karika osavõistluseks olev 47. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia regatt, kus avasõitude järel on meie purjetajatest parimana Ingrid Puusta 16. kohal. Veel mitte kvalifitseerunud Euroopa riikidele on ühtlasi tegemist viimase võimalusega lunastada pääs augustis toimuvatele Rio de Janeiro Olümpiamängudele.

Esimene võistluspäev pakkus sportlastele kiirusega 6-10 m/s puhunud stabiilset meretuult, kõrget lainetust ja päikesepaistet.

Ingrid Puusta (NYCS) sai naiste RS:X klassis esimeses kahes võistlussõidus oma eelsõitude fliidis 7. ja 8. koha ning omab kokku 16. asetust. Kõige tugevamalt alustas venelanna Olga Maslivets.

Naiste 470 klassis lõpetasid Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) avapäeva sõidud oma grupi 21. ja 16. resultaadiga, mis asetavad naiskonna praegu kokku 37. positsioonile. Liidriteks on sloveenlannad Tina Mrak ja Veronika Macarol.

49erFX klassis alustasid Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) võistlust 15., mitteosalemise ja 22. tulemusega ning on kokkuvõttes 20. real. Esikohal on hollandlannad Annemiek Bekkering ja Anette Duetz.

Laser Radial klassis sai Anna Pohlak (TJK) täna kirja oma kvalifikatsioonigrupi 23. ja 26. sõidutulemuse ning on praegu kokkuvõttes 53. kohal. Juhib taanlanna Anne-Marie Rindom.

Rainer Kasekivi (TPLK) surfas meeste RS:X klassis täna finišisse oma eelsõitude laevastikus 40nda ja 39ndana ning on võtnud 80. positsiooni. Kõrgeimal kohal on praegu Nimrod Mashiah Iisraelist.

Võistlus kestab laupäeva, 2. aprillini, mil avaseeria põhjal selgunud iga klassi 10 parimat purjetavad medalisõidus.

Trofeo S.A.R. Princesa Sofia regatil püüavad olümpiapääset ka Eesti Laser Radial, naiste 470, 49erFX ja meeste RS:X klassi sportlased. Nii Laser Radial klassis kui meeste RS:X klassis saavad Palmal olümpiakoha 2 Euroopa riiki ning 470 naiste klassis ja 49erFX klassis kummaski 1 Euroopa riik. Olümpiapääsme on Eestile juba varasemalt kätte võidelnud Ingrid Puusta naiste RS:X-il, Karl-Martin Rammo Laser Standardil ja Deniss Karpak Finnil.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 28.märts kell 08:19