Purjelaudurite kokkuvõte Põhjamaade meistrivõistlustest


24. – 29. juulil toimusid Põhjamaade noorte meistrivõistlused Salacgrivas Lätis. Võistlustel  osales kokku 247 purjetajat Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist, Lätist ja Leedust, et selgitada välja Põhjamaade parimad iQFOiL U17 ja iQFOiL U19 klassides, samuti Optimist poisid, Optimist tüdrukud, ILCA4 ja ILCA ning Team Race.

iQfoil purjelauduritest esindasid Eestit Bertha Kivistik, Liisa Marii Kalk, Lisett Aasmets, Aksel Haava, Jakob Tuubel ja Rosie Sier (sõidab ka GBR lipu all).

U17 üldarvestuse võitis ülekaalukalt Viljams Preiss Lätist. U17 tüdrukute arvestuses pidasid taaskord esikoha pärast tasavägist võitlust Bertha Kivistik ja Liisa Marii Kalk. „Võistlused läksid hästi. Olin U17 tüdrukutest essa ja üldarvestuses 5-es. Kahjuks ei jäänud kohaga väga rahule, sest tean, et olen suuteline paremini sõitma. Tegin palju vigu, kuid õppisin väga palju ja sain uusi kogemusi.“, ütles võistluste lõppedes Bertha. Liisa Marii Kalk võitis  U17 tüdrukutest teise koha. Rosie Sier saavutas üldarvestuses 9. koha ja tüdrukutest 5. koha.

U19 tüdrukute võitja  Lisett Aasmets: „Võistlus oli tore. Saime sõita nii slaalomit kui ka kurssi. Tuul puhus peaaegu iga päev, välja arvatud ühel päeval, mil ka sõite ei toimunud. Oma tulemusega jäin enam-vähem rahule. Konkurents tüdrukute seas oli nõrk ning seega võistlesin pigem poistega. Suutsin teha paar head sõitu, mille üle olen väga õnnelik.”

U19 üldarvestuse võitis Euroopa kolmas, Davis Mazais Lätist. Meie Aksel Haava saavutas kõrge kolmanda koha. “Konkurents oli tugev – David ja Vidar kuuluvad Euroopa esikümnesse. Olen oma tulemusega rahul! Tuuleolud olid pigem nõrgad ja rajad olid minu jaoks lühikesed.”, kommenteeris Aksel enda tulemust võistluste järgselt. Jakob Tuubel võitles ennast üldarvestuses kõrgele viiendale kohale!

Tulemused SIIN

Järgmisel aastal toimuvad Põhjamaade Noorte meistrivõistlused Taanis.

Fotod: janisspurdzins.com

 

Kristel Oitmaa

Eesti Purjelaualiidu peasekretär

 

 

Avaldatud: 01.august kell 07:53