Purjelaudurid avasid purjetamishooaja Cadizis

Ingrid Puusta ja Johannes Ahun

Ingrid Puusta ja Johannes Ahun

Purjetamise olümpiaklasside võistlusnädal Cadizis avas purjetamishooaja Euroopas. Cadizi regatile on registreerunud 391 purjetajat 32-st riigist, nende seas 54 purjelaudurit. Eestit esindavad purjelaua RS:X klassis Ingrid Puusta (EST-215) ja Johannes Ahun (EST-99).

Võistlustingimused on Cadizis olnud alati head, nii ka seekord. Päikest ja tuult jagub. Osavõtjate tase on väga kõrge sest võistlejad valmistuvad eelseisvateks olümpia kvalifikatsioonivõistlusteks. Antud võistlus on sportlastele esimeseks testiks.

Naiste RS:X klassis asub Ingrid Puusta peale esimest kolme sõitu väga kõrgel 6-ndal positsioonil. Kohad sõitudes 10,6 ja 5. Võistlust juhib Moana Delle (GER-7), teine on Maayan Davidovich (ISR-11) ja kolmas Kamila Smektala (POL-104). Naiste arvestuses osaleb 24 sportlast.

Meeste RS:X klassis juhivad esimeste sõitude järel võistlust poolakad. Esikohal Piotr Myszka (POL-82), teine Pawel Tarnowski (POL-182) ja kolmas taanlane Sebastian Fleiche (DEN-158). Johannes Ahun asub 23-l positsioonil. Meeste arvestuses on 30 sportlast.

Võistlus lõpeb pühapäeval, 2. märtsil.
Võistluste leht: http://www.fav.es/index.php?section=news&newsid=4996

Avaldatud: 28.veebruar kell 05:23