Poolas lõppesid purjetamise 29er klassi maailmameistrivõistlused


Helen Pais ja Helen Ausman. Foto autor: Riina Ramst

Poolas Gdynias peetud 29er klassi maailmameistrivõistlustel esindasid Eestit 3 paatkonda, kelle hulgas parima tulemuse saavutasid 27 riiki esindanud 175 võistkonna tihedas konkurentsis Helen Pais ja Helen Ausman.

MM koosnes 9 kvalifikatsiooni- ja olenevalt grupist 6-8 finaalsõidust. Kõik Eesti paatkonnad võistlesid kvalifikatsiooni järgselt tugevuselt neljandas grupis.

Helen Pais ja Helen Ausman lõpetasid MM-i üldarvestuses 147. ning tüdrukute seas 46. tulemusega.

Roger Rikberg ja Ingmar Olmaru said MM-regatil 158. lõpptulemuse.

Võistluse vigastuse tõttu kvalifikatsiooniseeria keskel katkestama pidanud Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulase lõppresultaadiks oli üldarvestuses 175. ning tüdrukute konkurentsis 58. koht.

Maailmameistriteks tulid poiste arvestuses prantslased Aristide Girou ja Noah Chauvin, hõbemedalid võitsid Stephan Baker ja Ripley Shelley USA-st ning pronksile tuli Rootsi segavõistkond Alice Moss ja Carl Hörfelt. Tüdrukute seas aga on kullaomanikud rootslannad Martina Carlsson ja Amanda Ljunggren, teise koha saavutasid Antonia Schultheis ja Victoria Schultheis Maltalt ning kolmanda argentiinlannad Clara Videla ja Sofia Videla.

29er klassi maailmameistrivõistlused toimusid Poolas Gdynias 29. juulist 3. augustini.

Võistluse kodulehekülg
Tulemused
Fotod ja videod

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 04.august kell 09:08