Põhjamaade noorte purjetamise meistrivõistlused 2017 on avatud


Võistluse pidulik avamine. Foto autor: Silver Köster

Täna, 25.juulil avati ametlikult Põhjamaade noorte purjetamise meistrivõistlused. Meistrivõistlusel osalevad noored seitsmest riigist. Esindatud on Soome, Rootsi, Norra, Taani, Läti, Leedu ja Eesti.  Kokku on võistlemas 198 noort, kellest 85 on tüdrukud ja 113 poisid. Enim on võistlejaid Soomest ja Rootsist. Eestit esindab 24 võistlejat, kellest 7 on tüdrukud ning 17 poissi.

Tänase päeva veetsid noored võistlejad merel treeningvõistlust oodates. Kuna Optimisti klassis on enim võistlejaid (180), siis jagati treeningvõistluse jaoks poisid kahte võrdse tugevusega fliiti. Treeningvõistluse start esimesele Optimisti klassile anti tuulevaikuse tõttu 30 minutit hiljem, kuid tuul vaikis uuesti ning  võistlus katkestati ja tehti üldine tagasikutse.

Õhtul kell 18.00 avati pidulikult noorte meistrivõistlused. Tervituse noortele purjetajatele tegi Pärnu abilinnapea Rainer Aavik, kes kutsus kõiki noori tagasi ka Pärnu linna puhkama. Peale tervituskõne kogunesid kõik noored purjetajad ühisesse rongkäiku. Puhkpilli orkestri muusika ja laulu saatel sammuti läbi Rüütli tänava Pärnu Vallikääru. Vallikäärus tervitas kõiki võistlejaid ja osalisi Pärnu Jahtklubi kommodoor Väino Hallikmägi ja Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein. Avamistseremoonia lõpetasid trikijalgratturid „Greentrials“ Lätist.

Homme, kolmapäeval kell 11.00 (26.juuli) antakse esimene võistlusstart ning finaalsõidud toimuvad laupäeval. Reedel on kõigil võimalik tulla võistlusi vaatama Pärnu Jahtklubisse, kui toimavad „Team race“ sõidud. „Team race“ võistlustest teeb online ülekande ka võistluste koostööpartner Postimees. Online ülekannet on võimalik jälgida nii Pärnu Jahtklubis kui ka Pärnu Keskuse (Aida 7) suurelt ekraanilt. Meistrivõistluste autasustamine toimub laupäeval Pärnu Jahtklubis.

Kogu võistlusperioodi vältel on Pärnu Jahtklubi muutunud regatikülaks, mis pakub meelelahutust nii võistlejatele kui ka külalistele. Kolmapäeva õhtul kell 20.00 on Pärnu Jahtklubis esinemas Pärnu Bluusipäevade raames kell 20.00 Mait Seger ja Marek Talts ja kell 21.00 David Morrison (UK) ning neljapäeval kell 20.00 ootame kõiki Daniel Levi Band kontserdile.

Põhjamaade Noorte purjetamise meistrivõistlusi korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Võistluste toimumist toetavad Pärnu linnavalitsus, Sportland Eesti AS (Helly Hansen),  AS Pomarfin, Pärnu Keskus ning Pärnu Vesi

Galerii 25.07.2017

Avamine 25.07.2017

Võistluste kodulehekülg www.nyc2017.ee

Facebook: https://www.facebook.com/NYC2017/

Avaldatud: 25.juuli kell 11:00