Pirital toimub rahvusvaheline surfivõistlus Estonian NeilPryde Baltic Cup


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

Reedest pühapäevani leiab Tallinnas aset Estonian NeilPryde Baltic Cup, mis on EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste ja NeilPryde Baltic Cup sarja etapiks, samuti läheb regatt Formula klassis kirja European Cup osavõistlusena ning seal peetakse maha Formula Kite klassi Eesti meistrivõistlused.

Võistlusel osalevad purjelauad Techno 293, RS:X, Formula ja Raceboard ning lohesurfiklass Formula Kite. Starti on oodata ligikaudu 60-70 sportlast Baltikumist ja Venemaalt. Teiste seas on RS:X-il võistlustules meie olümpiapurjelaudur Ingrid Puusta ning Formulal pakub ülitugevat konkurentsi maailma esikolmikusse kuuluv lätlane Janis Preiss.

Janis Preiss Foto autor: Peeter Jõers
Janis Preiss
Foto autor: Peeter Jõers

“Nädalavahetuseks on oodata mõnusat sooja ilma ning kutsume kindlasti ka kõiki huvilisi Piritale põnevale surfivõistlusele kaasa elama,” sõnas võistluste direktor Erno Kaasik.

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapiks on regatt klassidele Techno 293 Minim U13, Techno 293 Junior U15, Techno 293 Youth U17, RS:X ja Formula. Formula ja Formula Kite klassidele on Estonian NeilPryde Baltic Cup ühtlasi maailma edetabelis arvesse minev võistlus.

Klassidele Techno 293 Junior U15, Techno 293 Youth U17 ja RS:X koosneb võistlusformaat reedest pühapäeva ennelõunani merel toimuvast fliidisõitude seeriast ja pühapäeva pärastlõunal kalda lähistel lühirajal purjetatavatest vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnevad poolfinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Finaalsõite kommenteerivad kaldal ala asjatundjad ning neile on võimalik kell 13:50 kuni 17:15 reaalajas kaasa elada nii Pirita jõe idapoolse muuli merepoolses otsas kui internetis Postimees Online otseülekande vahendusel.

Ülejäänud klassidele koosneb võistlusformaat kolme päeva jooksul peetavast fliidisõitude seeriast.

Estonian NeilPryde Baltic Cup’i korraldab klubi Team Extreme koostöös Eesti Purjelaualiidu, Eesti Lohesurfiliidu ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlused avavad reedel kell 11:00 Pirita Surfiklubis pidulikult võistluste direktor Erno Kaasik ja Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Tõnis Kask.

Esimese fliidisõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 12, laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 11 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kaheksast regatist:
1) 26.-28. mai Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
2) 2.-4. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula
3) 9.-11. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
4) 16.-18. juuni Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 14.-16. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 25.-27. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
7) 8.-10. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
8) 22.-24. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

NeilPryde Baltic Cup sarja kuulub kolm võistlust:
1) 12.-14. mai Lithuanian NeilPryde Baltic Cup
2) 16.-18. juuni Estonian NeilPryde Baltic Cup
3) 4.-6. august Latvian NeilPryde Baltic Cup
Sarjas võistlevad klassid Techno 293, RS:X, Formula, Raceboard ja Formula Kite.

Estonian NeilPryde Baltic Cup’i läbiviimist toetavad NeilPryde, Tähtreklaam, Omaraamat ja Jaani Lihapood.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Matek, LTT, Eesti Meedia ja Strand.

Avaldatud: 15.juuni kell 10:31