Pirital algas NeilPryde Baltic Cup


Janis Preiss foto: Tiit Mõtus

Reede keskpäeval anti Tallinnas, Pirital esimesed stardid rahvusvahelisele purjelaua- ja lohesurfi ühisele regatile, mis on 2014.a Euroopa karikasarja neljas etapp ja NeilPryde Balti karikasarja teine etapp Formula purjelauasõidus ning samas ka Eesti Jahtklubide Liidu Olümpiapurjetamise Eesti Karikasarja etapp. Reedest pühapäevani võistleb Tallinna lahel kokku 87 surfarit Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt.

Võistluse avapäeval läksid esimesena võistlustulle purjelaua Techno 293, Raceboard ja RS:X võistlusklassid saades 8-9 sõlmese tuulekiirusega peetud esmalt 2 sõitu. Siis jätkasid sõitudega lohesurfarid klassis Formula Kite, kes said veidi tugevnenud tuules peetud 3 võistlussõitu. Kella 3 paiku pärastlõunal said merele ka regati põhitegijad – Formulad, kelle võistlemise hetkeks oli tuult juba enam kui 10 sõlme. Õhtupoolikul said purjelauad tänase päeva kontole veel ühe võistlussõidu ehk siis kokku kolmanda. Kella 7 paiku õhtul läksid veel merele lohesurfarid klassis Formula Kite, kuid see sõit katkestati vaikinud tuule tõttu.

Formula klass, kus osalejaid 39, sai päeva lõpuks peetud 3 sõitu. Parimas hoos oli ette arvatult maailma edetabeli hetke liider lätlane Janis Preiss LAT23, kes võttis võidu kõigist kolmest sõidust. Kommenteerides tänast võistlust ja olusid ütles Preiss: „Päev oli igati hea, kuigi tuul oli nõrk – siiski saime 3 sõitu kenasti peetud. Kohati oli probleemiks ka merirohi, mis takerdus paljudel sõitjatel laudade uime taha. Eestlastest konkurendid Kaju ja Ervin on tugevad ja ega ma nö magada ei saa – iga paut ja halss on tähtsad!“ Eestlaste parimana sõitis teise koha välja John Kaju EST24 (Saaremaa Surfiklubi), saades sõitudest ühe teise ja kaks kolmandat kohta ning jääb viie punktiga maha esikohast. „Mul on hea meel, et suutsin oma kodustele rivaalidele konkurentsi pakkuda ja neid täna edestada. Loodan samas vaimus võistlust jätkata ka homme,“ ütles Kaju. Eesti Formula esinumber Martin Ervin EST202 (Team Extreme) sai kahe teise koha kõrvale ka ühe üheksanda koha ning jääb 5 punkti maha teisest kohast.

Alla 20-aastaste Formula divisjonis, kus võistlejaid 9, oli parim Karl-Erik Saarm EST28 (Team Extreme), talle järgnes Tristen Erik Kivi EST347 (Saaremaa Surfiklubi) ja kolmas Artur Kaiküll EST134 (Team Extreme).

Purjelaudade klassis RS:X kus võistlejaid 8, oli seeriaga 1-1-2 esimesel võistluspäeval parim Rainer Kasekivi EST168 (Tallinna Purjelauakool). „Ilmaolud olid täna päris karmid – külmas vees oli sõitude vahepeal päris keeruline oodata. Vaatamata ühele teisele kohale tänases seerias loodan homme oma liidripositsiooni säilitada,“ ütles Kasekivi. Päeva kokkuvõttes teisele kohale sõitis end seeriaga 2-2-3 Marcus Pertelson EST121 (Tallinna Purjelauakool) jäädes esikohast maha 3 punkti. Betti Vainküla EST212 (Team Extreme) järgnes noormeestele sõitude tulemustega 5-3-4 ja jääb teisest kohast maha 5 punkti.

Techno 293 purjelaudade klassis, kus võistlejaid kokku 25, näitas alla 15-aastaste divisjonis U15 parimaid tulemusi lätlane Namejis Dreimanis LAT47, võites kokku kõik 3 sõitu. Oscar Naabel EST122 (Tallinna Purjelauakool) oli kõikides sõitudes teine, esikohast jäi teda lahutama 3 punkti. Gregor Schneider EST696 (Tallinna Purjelauakool) on seeriaga 3-5-3 kolmandal kohal jäädes teisest kohast maha 5 punkti.

Techno 293 alla 17-aastaste divisjonis U17 oli täna 4 punktiga parim lätlanna Aleksandra Kaupa LAT116 , temast jääb 4 punkti maha teisel kohal olev Aarto Pihlapuu EST129 (Tallinna Purjelauakool) ning kolmandaks sõitnud lätlanna Ketija Birzule LAT151 jääb omakorda maha 2 punkti.

Lohesurfarite klassis Formula Kite, kus osaleb 12 surfarit, ei andnud teistele täna palju võimalusi hetkel maailma rankingus 11. kohal olevat ning NeilPryde Baltic Cup’i Leedu etapi võitnud leedukas Viktoras Šeputas LTU42 võites kõik kolm sõitu. Teise ja kolmanda koha eest heitlesid Margus Otsa EST49 (NYCS/Fansurf) ja Ranno Rumm (Kite team EST/Team Ozone/Surfshop.ee). Võrdselt üheksa punkti ja samade kohtadega lõpetasid nad tänase võistluspäeva mõlemad, kuid parem viimase sõidu tulemus andis teise koha täna Otsale.

Regati peavõistlusjuht Viljar Sepp rääkis tänast päeva kokku võttes: “Purjelaua- ja lohesurfivõistluste puhul on tuul ja tuule tugevus kõige olulisemad, kuna klassidel on erinevad tuulenormid. Kuigi tuul keerutas ja rada tuli ka päeva jooksul ringi panna, oli meil õnne saada kõikidele klassidele vähemalt kolm sõitu peetud, sest sellega on ka võistlus kirjas. Kuna homseks on lubatud tugevamat tuult ja päikselisemat ilma, siis loodame pidada 5 sõitu.“

Tulemused pärast 3 sõitu http://purjelaualiit.ee/?p=9154

NeilPryde Baltic Cup on rahvusvaheliselt tunnustatud Formula purjelauaklassi võistlusseeria, mis  annab punkte ka maailma edetabelisse. 2014.a seeria esimene etapp toimus 23.-25. mail Leedus ja sari jõuab kulminatsioonini 8.-10. augustini peetaval Läti etapil, kus selgub Baltikumi paremik. Juba kolmandat  aastat järjest viiakse NeilPryde Baltic Cup´i raames läbi suur purjelauaregatt neljale erinevale purjelauaklassile: Formula, olümpiaklass NeilPryde RS:X, olümpia ettevalmistusklass Techno 293 ning Raceboard.  Alates möödunud aastast koguvad Tallinna lahelt punkte maailma edetabelisse ka lohesurfarid (Kite Race). 

Nii osavõtjate kui ka võistluse korralduse kõrge taseme tõttu on NeilPryde Balti Cup Tallinna osavõistlus jätkuvalt maailmarankingu sarjas nii Formula kui ka Kite Race klassi jaoks.
NeilPryde Baltic Cup Estonia kodulehekülg www.event.extreme.ee
 
NeilPryde Baltic Cup Estonia Facebookis www.facebook.com/NeilPrydeBalticCup
 

Sel aastal esmakordselt on NeilPryde Baltic Cup Eesti osavõistlus ka Eesti Jahtklubide Liidu Olümpiapurjetamise Eesti Karikasarja etapiks. EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril asetleidev Tallinna Nädala regatt. Purjelauad ja lohed osalevad nendest kolmel – kahel võistlusel Tallinnas ja ühel Saaremaal.
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Võistluse toetajad on Tarcona, Extreme Sport ja Oxbow.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 13.juuni kell 08:10