Pärnu Purjetamisnädalal alustab Eesti meistrivõistluste sarja sadakond sportlast


Laser Standard klassi finaalsõidu start 2018. aasta Pärnu Purjetamisnädalal. Foto autor: Riina Ramst

Reedest pühapäevani toimub Pärnu Purjetamisnädala regatt, mis on EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja avaetapiks ühepaadiklassidele Laser Radial ja Laser Standard ning kahepaadiklassidele RS Feva, 29er, 49er ja F18.

Kõigis klassides kokku on võistlejaid saja ringis ning eestlastele pakuvad regatil konkurentsi Läti purjetajad. Laser Standardil on teiste seas stardis meie olümpiapurjetaja Karl-Martin Rammo, 49er klassis aga vennad Juuso ja Henri Roihu.

Pärnu Purjetamisnädalal toimuvad Laser Radial ja Laser Standard klasside kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks on poolfinaali võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal.

RS Feva, 29er, 49er ja F18 klassidele näeb võistlusformaat ette maksimaalselt 11 sõidust koosnevat fliidisõitude seeriat.

Võistlused avavad reedel kell 13:00 Pärnu Jahtklubis pidulikult Pärnu abilinnapea Marko Šorin, Pärnu Jahtklubi kommodoor Väino Hallikmägi ja Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas.

Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse kõigile klassidele reedel kell 15. Laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12. Pühapäeval toimuvad Laser Radial ja Laser Standard klasside kvalifikatsioonisõidud ja ülejäänud klasside fliidisõidud algusega kell 11 ning Laser Radial ja Laser Standard klasside klasside finaalsõidud algusega kell 14.

Pühapäeval Pärnu Jahtklubi ees jõel toimuvaid finaalsõite kommenteerivad huvilistele purjetajad Rimo Timm ja Taavi Valter Taveter.

Pärnu Purjetamisnädala korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Võistluse kodulehekülg ja tulemused
Facebook ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 13.juuni kell 09:19