Pärnu Purjetamisnädalal algab kahepaatidele EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas


29er klassis võistlevad Juuso ja Henri Roihu. Foto autor: Riina Ramst

Nädalavahetusel toimuv Pärnu Purjetamisnädala regatt on RS Feva, 29er ja F18 klassidele EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja esimeseks etapiks.

Kiired noorteklassid RS Feva ja 29er ning katamaraaniklass F18 pakuvad Pärnu lahel kolme päeva vältel kahtlemata põnevat ning atraktiivset vaatemängu. Kolmes klassis kokku on võistlema oodata ligi 60 purjetajat, 29er klassis sealjuures ka Soomest.

Pärnu Purjetamisnädala regati korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlused avavad reedel kell 14:00 Pärnu Jahtklubi kommodoor Jüri Sõber ja Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein. Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 16, laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval kell 11. Võistlusseeria jooksul plaanitakse kõigis klassides pidada 8 võistlussõitu.

Regati kodulehekülg:http://www.jahtklubi.ee/et/voistlustekalender/voistlused-2010.html

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 12.juuni kell 10:32