Õunap-Taggu RS Feva MM-i tüdrukute arvestuses kuuendad


Eesti tiim RS Feva MM avamisel. Foto: Elise Umb

Itaalias Follonicas 22-26. juulil peetud purjetamise noorte kahepaadi RS Feva maailmameistrivõistlused lõppesid Eesti võistkondadele Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu üldarvestuses 39. ja tüdrukute arvestuses 6. kohaga ning Pert Salundi ja Karel Ratnik üldarvestuses 106. kohaga. Regatil osales kokku 200 paatkonda, kellest 46 olid tüdrukute paadid.

Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu purjetasid kvalifikatsioonist kuldgruppi, kus finišeerusid kaheksas sõidus kohtadel 15, 28, 23, 41, 46, valestart, 31 ja 37. Üldarvestuses tõi see 39. koha ja tüdrukute arvestuses väga tubli 6. koha.

Pert Salundi ja Karel Ratnik seilasid kvalifikatsioonist hõbegruppi ja saavutasid sõitudes kohad 35, 55, 26, 49, 13, 14, valestart ja 48. Üldkokkuvõttes andsid sõidukohad poistele 106. koha.

Pärnu Jahtklubi noorte purjetajate mõtted vahetult peale regatti:

Treener Elise Umbi kokkuvõte võistlusest: „Meie jaoks oli esmakordne kogemus osaleda RS Feva klassi maailmameistrivōistlustel. Vōistlus oli väga hästi korraldatud toreda positiivse emotsiooniga ja valitses vahva purjetamisfestivali meeleolu. Kōik võistlussõidud korraldati kiiresti ja sujuvalt. Olud sportlastele ja treeneritele olid rasked kuna kuumus oli iga päev eestlastele raskesti talutavad 40+ kraadi. Tuul oli vaiksed 3-7m/s kogu võistluse vältel niisiis ei olnud jahutuseks abi ka õhu liikumisest. Enamik meie sportlasi tuli sellele võistlusele Zoom8 maailmameistrivōistlustelt, pidasid vastu kaks pikka võistlusnädalat ja arvestades nende kogemusi jään mina treenerina purjetajatega väga rahule. Tulime ilma eelneva teadmiseta, kus me teistega vōrreldes asume ja milline on meie tase. Nägime, mis toimub maailma tipus selles paadiklassis ja õppisime palju juurde.”

Maailmameistriteks alla 18-aastaste üldarvestuses tulid britid Raulf Berry ja Olly Peters. Tüdrukute maailmameistriks purjetasid britid Alice Davis ja Abby Hire.

Kuldgrupi tulemused: https://www.rsfeva.org/docs/FINALGOLD.pdf

Hõbegrupi tulemused: https://www.rsfeva.org/docs/RSFEVAWorldsSilverFinal.pdf

Pronksgrupi tulemused: https://www.rsfeva.org/docs/FinalBRSFevaWCFollonica2126July2019BRONZE8p2607.pdf

Võistluse kodulehekülg ja tulemused: https://www.rsfeva.org/index.asp?p=calendar&id=83

Avaldatud: 27.juuli kell 12:45