Parapurjetajad heiskasid purjed


Eriliste purjetajate avaüritus toimus nädalavahetuse vahelduvates ilmaoludes väljasõiduga Kalevi jahtklubist. Poolesaja osalejaga sündmusel oli meie purjetamisentusiastidele, toetajatele ja meeskonnale inimesi kohal naistedialoogi projekti raames Türgist ja Leedustki.

“Sellel hooajal on toredaid eesmärke üheskoos Läänemerel seilata ning suund sellel, et igaüks saaks panustada nii osavõtu kui toetavate tegevustega,” lausus avasõnades projektijuht Külli Haav.  Head soovid andis vee peale kaasa olümpiamedalist Jüri Jaanson, kelle sõnul sportlikud tegevused ühendavad ja arendavad. Parapaate aitasid kursil hoida olümpiasurfar Ingrid Puusta ja Laser-purjetaja Sten-Markus Andresson.

“Mulle meeldib teha inimesi õnnelikuks ning emotsioonid, mis erinevate väljakutsetega rinda pistvad inimesed merelt endaga kaasa võtavad, panevadki mind seda tööd tegema,” kinnitas Andresson.

Tantsukultuuriga tutvumine, Lionsklubi Tallinn Meri liikmete küpsetatud pannkoogid ja Mamma võileivad kosutasid hinge ja ihu.

Parapurjetajaid on ees ootamas treeningud ja regatid ning sõprade abiga ka järgmised tutvustuspäevad.

Hooajale on hoogu andmas Eesti Paralümpiakomitee, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, kaasavat dialoogi arendab EL koos EPNÜL, Kaçed ja Biz de Variz ühendustega ning teadmiste ja varustusega nii Eesti Jahtklubide Liit kui Kalevi Jahtklubi.

Avaldatud: 01.juuni kell 08:10