Olümpiaklasside purjetajad alustasid heitlust Eesti Karika võidu nimel


Deniss Karpak. Foto: Riina Ramst

Täna algasid Tallinnas Pirital ESS Kalev Jahtklubi meistrivõistlused, mis on Laser Standard, Laser Radial, Finn ja 470 klassidele EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja avaetapiks. Samuti võistlustules olevale F18 katamaraaniklassile on tegemist sarja teise osavõistlusega.

Regati esimesed kaks sõitu peeti keskmiselt kiirusega 5 m/s puhunud meretuules. Küllaga jagus täna päikesepaistet ning õhusoojust, muutes olud Tallinna lahel vägagi suviseks.

Laser Radial klassis läks kindlalt juhtima Anne-Mari Luik (Rein Ottosoni Purjespordikool) Henri Lepiku (Saaremaa Merispordi Selts) ja Rimo Timmi (SMS) ees.

Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) hoiab tugevat esikohta Laser Standard klassis. Talle järgneb britt Alex Mills-Barton ning kolmas on Kaarel Kruusmägi (SMS).

Karl-Martin Rammo Foto: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo
Foto: Riina Ramst

Finnil on kahe sõiduvõiduga esimene Deniss Karpak (Karpak Sailing Team). Teiseks on positsioneerunud Lauri Väinsalu (ROPK) ning kolmandaks Harles Liiv (ESS Kalev Jahtklubi).

Maria Veessaar ja Maiki Saaring (Tallinna Jahtklubi) on 470 klassis juhtpositsioonil nendega võrdselt punkte omavate Marjaliisa ja Elise Umbi (Purjespordiselts Maru) ees. Kolmanda asetuse on võtnud Andres Rohtla ja Tõnis Haavel (KJK).

F18 klassis on esikohal Andres Laul ja Ain Roosma (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS). Neile järgnevad Uku Kuusk ja Aivar Soo (Haapsalu Jahtklubi) ning Kevin Jakobson ja Stenver Sondla (SoloSailing/SRA NYCS).

Laser Radial klassis võistleb 29, Laser Standardil 13, Finnil 5, 470-l 6 ning F18-l 14 sportlast.

ESS Kalev Jahtklubi meistrivõistlused korraldab ESS Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Laupäeval on võistlussõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval kell 11. Võistlusseeria jooksul plaanitakse kõigis klassides pidada 8 võistlussõitu.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt. 

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 08.august kell 06:32