Olümpiaklassid alustavad kruiisikailt „Tallinna Sadam Purjetamise Eesti MV“ sarja


Laser Radial klassi stardis. Foto autor: Riina Ramst

Sel nädalavahetusel alustavad Laser Standard, Laser Radial, Finn ning 470 olümpiaklassid „Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja“ avaetapil – Kalev Jahtklubi meistrivõistlustel – heitlust koduste meistritiitlite eest. Võistlused toimuvad esmakordselt unikaalses asukohas – Tallinna Vanasadamas kruiisilaevade kõrval – ning olümpiaklasside jaoks uudses formaadis, kus võitjad selguvad äkilise kuldfinaali tulemusel.

Reedest pühapäevani uues unikaalses kohas, Tallinna Vanasadamas kruiisilaevade kõrval toimuvatel Kalev Jahtklubi meistrivõistlustel on kõigis klassides kokku osalema oodata üle poolesaja sportlase. Teiste hulgas saab esimest korda pärast olümpianormi täitmist näha kodumaal võistlemas Laser Standard klassi sportlast Karl-Martin Rammot, samuti võistleb Londoni olümpial debüteerinud Laser Radial koondislane Anna Pohlak. Lisaks pakuvad vaatemängu kiired F18 katamaraanid.

Pühapäevane päev tõotab suurt põnevust ja närvikõdi ka pealtvaatajatele. Programmi juhatab sisse kell 12 toimuv staaride võidusõit katamaraanidel, mis on sadama kruiisikailt väga lähedalt jälgitav, nagu ka samas algusega kell 14 lühirajal toimuvad regati finaalsõidud parimatele, mille kulgu kommenteerib kaldalt rahvusvahelise kategooria purjetamiskohtunik Priit Rüütel. Kõiki võistluspaate saab kaldal oma silmaga vaadata, oma käega katsuda ning lastel on võimalik soovi korral ka proovida purjetamist RS Feva paatidel. Pealtvaatajate ala asub Vanasadamas esimesel kruiisikail, sissepääs on läbi Vanasadamas asuva Balloon Tallinn ala. Üritus on pealtvaatajatele tasuta.

Uus võistlusformaat näeb ette ühiseid laevastikusõite kõigile sportlastele, millele järgnevad kas finaalsõidud või topeltpunktid andev medalisõit. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Seega pakuvad finaalid vägagi äkilist ja ootamatut lõppmängu.

Kalev Jahtklubi meistrivõistlused korraldab ESS Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlused avavad reedel kell 13:00 Vanasadamas võistluste nimisponsori Tallinna Sadama esindajana Vanasadama Jahisadama sadamakapten Kalle Kuus ja Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein.

Esimese fliidisõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14. Võistlusseeria jooksul plaanitakse kõigis klassides pidada 9 fliidisõitu ja 2 finaalsõitu või 1 medalisõit.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://www.kjk.ee/

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg:http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Avaldatud: 30.juuli kell 10:42