Nõrkade tuulte kiuste on Katariina II avamerepurjetamise MM-il Itaalias tagasi esikolmikus


Katariina II Foto autor: Andrea Carloni

Esmaspäeval, 3. juulil Itaalias Triestes alanud ORC klassi avamerepurjetamise maailmameistrivõistluste neljas võistluspäev ei erinenud tuuleolude poolest eelmistest. Kahest plaanis olnud lühirajasõidust saadi pidada vaid üks, sest teise purjetamiseks ei jätkunud enam seda vähestki kiirusega 2 m/s puhunud tuult. Neljas koht sellest ainsast sõidust tõi Aivar Tuulbergi Katariina II (Arcona 340) üldseisus kolmandale kohale.

Lühirajad pikkustega 5,4 – 8,8 meremiili vastavalt väiksemate jahtide grupist C kuni suurimate A grupi jahtideni, kestsid tunnist kuni pea kahe tunnini. Kahemeetrise tuulekiirusega on purjetamine äärmiselt keeruline ja selged eelised on väiksematel ja kergematel alustel. Nii nagu eile, kehtis see ka täna.

C klassi jahtide hulgas võttis juba teise võidu järjest Melges 32 tüüpi jahil Airis Bressan Cesare Primo meeskonnaga Itaaliast. Talle järgnesid veel kaks väikest Farr 30 tüüpi jahti – mõlemad samuti Itaaliast. Veidi suuremate jahtide hulgast parimana sai neljanda tulemuse kirja Aivar Tuulbergi Katariina II, kaotust võitjale korrigeeritud ajas ligi kolm ja pool minutit. Vahe kolmanda koha Farr 30ga oli samuti ca kaks minutit, mis näitabki nende väikeste jahtide eelist sellistes ülinõrga tuulte tingimustes.

Katariina II  Foto autor: Andrea Carloni
Katariina II
Foto autor: Andrea Carloni

Aivar Tuulberg oli sõidu ja meeskonnaga väga rahul: „Saime suurepärase stardi ja eksimusi taktikas sõidu ajal ei teinud. Raske oleks eeldada sellistes nõrkades tuultes meie jahilt paremat tulemust nende väikeste paatide vastu võisteldes – füüsika vastu lihtsalt ei saa. Meie jahile sobivad tuulisemad olud oluliselt paremini ja selle nädal olud siin Triestes meie jahti ei soosi. Hea meel on aga selle üle, et edestame hetkel ka maailmameistrit, jahti Low Noise Itaaliast (Italia 9.98), kuid kaks võistluspäeva on veel ees. Anname endast parima, sest meeskond on meil parim!“

Sugar Foto autor: Andrea Carloni
Sugar
Foto autor: Andrea Carloni

Ott Kikkase Sugar (Italia 9.98) sai täna kahjuks ainsana C klassi jahtide hulgas stardikaristuse Uniform lipuga ja selle eest kirja 51 punkti, mis viis ta eilselt seitsmendalt kohalt kaheksateistkümnendaks.

C klassis on pärast viit sõitu juhtimas Mummy One – Lab Met (Farr 30) Itaaliast 25 punktiga, kellele järgneb Sease (Farr 30) samuti Itaaliast 33,5 punktiga. Katariina II-l on 48 punkti ning neljandana järgneb Low Noise 50,5 punktiga. Hästi sõitnud Melges 32 tüüpi Airis Itaaliast on küll kuuendal kohal, kuid kui pärast seitsmendat peetud sõitu läheb halvim tulemus mahaarvamisele, kaob tema skoorist 46 punkti, mis viib ta üsna kindlasti esikolmikusse. Kuid mahaviskeid ootavad ka kõik teised tiimid, nii et võistluse kaks viimast päeva saavad olema põnevad ja pingelised.

C klassi tulemused pärast 5 sõitu: http://www.golfoditrieste.net/public/allegati/174.pdf

Technonicol Foto autor: Max Ranchi
Technonicol
Foto autor: Max Ranchi

B klassis, kus võistleb ka Venemaa lipu all sõitev Technonicol RUS615 (X-41 mod) Mati Sepaga roolis, olid täna võidukad Svan 42 tüüpi jahid – esikolmik kuuluski neile. Technonicoli tulemuseks viiendast võistlussõidust kaheteistkümnes koht, kaotust võitjale korrigeeritud ajas ca kaheksa ja pool minuti. Pärast viit sõitu juhib selles klassis endiselt X-41 tüüpi jaht – Zanco Diego meeskond jahil Nube Horvaatiast, järgnemas kaks Itaalia meeskonda Bewild ja Selene Alifax (Swan 42). Technonicol on kaheteistkümnendal kohal, kuid neid ootab pärast seitsmendat sõitu samuti 50 punkti mahavise skoorist ja eeldatavasti tõus tagasi edetabeli etteotsa.

B klassi tulemused pärast 5 sõitu: http://www.golfoditrieste.net/public/allegati/186.pdf

Reedel, 7. juulil algavad Triestes lühirajasõidud taas kell 13 kohaliku aja järgi. Klassid A ja C sõidavad Sloveeni vetes ja B klass Itaalia vetes.

Tekst: Piret Salmistu

Avaldatud: 07.juuli kell 08:51