Noorteklasside Tallinna Sadam Purjetamise Eesti MV sari lõppeb Pärnus


Zoom8 klass stardis. Foto autor: Riina Ramst

Eeloleval nädalavahetusel purjetavad noorteklasside Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 sportlased neile Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrivõistluste finaaletapiks oleval Pärnu Sügisregatil. Põneva heitluse järel selguvad läbi hooaja väldanud sarja kokkuvõttes tänavused Eesti meistrid.

Reedest pühapäevani Pärnu lahel ja jõel toimuval regatil on kolmes klassis kokku osalema oodata tublisti üle sajapurjetaja, kusjuures meie sportlastele on konkurentsi osutamas arvukalt lätlasi.

Optimist klassis on meistrivõistluste sarja viimase etapi eel juhtimas Hugo Rasmus Vaino (Rein Ottosoni Purjespordikool) võrdselt punkte omavate Pärnu Jahtklubi poiste Markus Kostabi ja Hendrik Holtsmanni ees. Zoom8-l on enne otsustavat etappi liidriks Keith Luur (PJK), järgnemas Jakob Haud (ROPK) ja Sander Puppart (Saaremaa Merispordi Selts). Klassis Laser 4.7 hoiab praegu esikohta Rasmus Maalinn (PJK), teine on Mikael Ristmets (ROPK) ja kolmas Evo Annus (ROPK). Seise võib aga veel oluliselt muuta see, et Optimist ja Zoom8 klassides lähevad sarja kokkuvõttes neljast osavõistlusest arvesse vaid kolme parema regati tulemused. Kolme etapiga piirdunud Laser 4.7 klassis mahaviset ei toimu.

Võistlusformaat näeb ette ühiseid laevastikusõite kõigile sportlastele, millele järgnevad kas finaalsõidud või topeltpunktid andev medalisõit. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

Jahtklubi lähistel jõel lühirajal toimuvad vaatemängulised finaalsõidud on pealtvaatajatele kuivalt maalt hästi jälgitavad ning nende kulgu kommenteerib kaldalt Kalev Vapper.

Pärnu Sügisregati korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlused avavad reedel kell 13:00 jahtklubisPärnu Jahtklubi kommodoor Jüri Sõber ja Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas.

Esimese fliidisõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14. Võistlusseeria jooksul plaanitakse kõigis klassides pidada 9 fliidisõitu ja 2 finaalsõitu või 1 medalisõit.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://www.jahtklubi.ee/et/voistlustekalender/voistlused-2010.html

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg:http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Avaldatud: 10.september kell 10:43