Noorte jääpurjetamise maailmameistrivõistlused ja Euroopa meistrivõistlused Haapsalus


DN klass. Foto: Valeri Larinov

Esmaspäeval algasid Haapsalus noorte ja juunioride jääpurjetamise maailma ja Euroopa meistrivõistlused klassides DN ja Ice-Optimist. Võistluse korraldajaks oli sel aastal Eesti Jääpurjetamise Liit koostöös Rahvusvahelise DN klassi Assotsiatsiooniga. Korraldajate rõõmuks on Eestis ilmaolud sel talvel jääpurjetamise harrastamiseks soodsad, Eestis jääd leidub mitmel pool ja võis loota, et võistlused õnnestub korraldada sel talvel Eestis.

Esimene päev algas kena kevadpäeva, kuid keeruliste ilmaoludega – puhus vaikne, 1-5 m/s tugevuse ning muutliku suunaga tuul, mis küll peamiselt puhus põhjakaarest, kuid keerutas sageli, millega kaasnes hommikupoolikul kerge udu ja lumesadu. Hoolimata keerulistest rajaoludest oli esimene päev sõitude osas väga tulemusrikas – DN klassis tehti 5 sõitu ja Ice-Optimistide klassis 4 sõitu.

Esimese päeva viie sõidu tulemusel on DN klassis parimad tulemused saavutanud Rootsi tiim – ülekaalukalt juhib Oskar Svensson ja kolmandal kohal Gustav Linden. Rootslastele pakub tugevat konkurentsi Eestit esindav Rasmus Maalinn Pärnu Jahtklubist, kes on hetkel teisel kohal.

7ndal kohal on Karel Ratnik (Pärnu Jahtklubi), 8. Karl Ader, 9. Daniel Rüütel (mõlemad Saaremaa Merispordiselts).

Ice-Optimist klassis on nelja sõidu järel esikolmik Eesti võistlejate käes: Aron Poolma (Pärnu Jahtklubi), Anni Kubjas (Saaremaa Merispordiselts) ja Leene Väliste (Pärnu Jahtklubi).

Võistluste teiseks päevaks on planeeritud kaks kuni kolm võistlussõitu. Ilmaprognoos lubab tuule vaikimist, seepärast on otsustanud võistluskomitee alustada sõitudega hommikupoolikul varakult.

Tulemused DN
Tulemused Ice-Optimist

Avaldatud: 08.märts kell 09:21