Nädalavahetusel peeti traditsiooniline Kuldseekli regatt


19.-21. mail toimus Tallinnas Kalevi Jahtklubis 35. Kuldseekli regatt, kus kolme päeva jooksul selgitati välja kõige kiiremad ja osavamad mitme spordiala kokkuvõttes – jooksmine, ujumine ja purjetamine. Võistlust peetakse juba 1966. aastast alates ning sellega mälestatakse legendaarset purjetamistreenerit Taavi Orgu. Kuldseekli regatist on sirgunud sellised legendaarsed purjetajad ja treenerid nagu Rein Ottoson, Jüri Sõber, Kalev Vapper, Toomas ja Tõnu Tõniste.

Tänavu oli võistlustules 82 purjetajat erinevatest Eesti klubidest – 52 Optimist klassis ja 29 Zoom8-l.

Omavaheline mõõduvõtt algas reedel jooksuetapiga, mille Optimisti purjetajatest võitis Aleksander Raantse (TJK) ja Zoom8 klassi Eke Madis Habakuk (KJK). Laupäeva hommikul peetud ujumisvõistluse pani Optimist klassi noorte seas kinni Georgi Goldberg (KJK) ning Zoom8 klassi parim oli Hugo Vaino (ROPK).

Vee peale purjetamisoskusi näitama suunduti laupäeva pärastlõunal ning esimesel merepäeval peeti ära kolm võistlussõitu. Pühapäevaseks purjetamispäevaks kahjuks tuult ei jagunud ning regati lõplikud tulemused jäid samaks, mis laupäeval said välja sõidetud.

Optimist klassis kujunes esiviisik kolme alla kokkuvõttes järgmiseks: Britta Maipuu (KJK), Karolin Härm (KJK), Hendrik Holtsmann (PJK), Georg Ristal (ROPK) ja Henry-Mark Andresson (TJK).

Klassis Zoom8 olid kokkuvõttes viis parimat Jakob Haud (ROPK), Aleksander Kuusik (ROPK), Hugo Vaino (ROPK), Jasper Rufus Rytövaara (TJK) ja Liis Annus (ROPK).

Tulemused: http://www.kjk.ee/uudisedteated/

Fotod: Piret Tank

Avaldatud: 22.mai kell 09:41