Muhu Väina regatt jõudis eelviimase etapiga Pärnusse


ESTLYS II grupi võidujaht Kihnu-Pärnu etapil oli Margus Beljakovi Liliann Saaremaa Merispordi Seltsist. Peterburgist. Foto Piret Salmistu

13. juuli 2018 – Pärnu – Pärast eilset , kuid paljude jaoks alles öösel lõppenud pikka etappi pakkus A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt täna purjetajatele oluliselt lühema ja hõlpsama päeva Dermoshop/Confido Kihnu-Pärnu etapil. Keskpäeval Kihnu lähistelt rajale saadetud jahid läbisid ca üheteistkümne miili pikkuse distantsi võttes esmalt Sorgu lõunapoi ja siis Irmgardi läänepoi ning finišeerides kahe tunni pärast Pärnu lahel Tahkuranna ja Liu vahel, et jõuda õigeks ajaks EV 100 merepeole Pärnu Jahtklubis. Kiire ja lühikese võidusõidu parimad olid täna Tegu (Vilnius, Leedu), Adele (JK Baltsail), Lastochka (Orekhova harbour, Venemaa), Credit24 Reval Cafe (Kalevi Jahtklubi), Liliann (Saaremaa Merispordi Selts), Wenna (Kalevi Jahtklubi) ja Linda (Kalevi Jahtklubi).

Kuna etapp oli väga lühike, siis sõitsid nii mitmegi grupi kiiremad jahid teistele ette finishiaja, millest hakkas tiksuma teiste jaoks finisheerimise ajalimiit. Paraku oli see ebameeldiv üllatus päris mitme grupi aeglasematele jahtidele, kes seetõttu ka enne kontrollaega finisheerida ei jõudnud ja said protokolli kirja DNF ehk mitte lõpetanud. Huvitav oli ka asjaolu, et tänased korrigeeritud aegade vahed esimese ja teise koha jahtidel olid vaatamata lühikesele sõiduajale suhteliselt pikad – pooleteisest minutist kuni viie minutini.

Esimese etapivõidu sai kirja ORC I grupis Jurgis Janulionise jaht jaht Tegu Vilniusest, olles üldkokkuvõttes kuue etapi järel üldarvestuses neljandal kohal. Nii ESTLYS II grupis võidu võtnud Margus Beljakovi jahile Liliann Saaremaa Merispordi Seltsist, kui ka ESTLYS III grupi võitja Wenna jaoks Kalevi Jahtklubist, oli see esimene etapivõit tänavusel regatil. Mõlemad jahid on üldarvestuses väga lähedal ka poodiumikohale.

Esimese etapivõidu sai kirja ORC I grupis Jurgis Janulionise jaht Tegu Vilniusest. Foto Piret Salmistu
Esimese etapivõidu sai kirja ORC I grupis Jurgis Janulionise jaht Tegu Vilniusest. Foto Piret Salmistu

„Meile meeldis tänane sõit,“ ütles jahi Tegu kapten Jurgis Janulionis. „Otsustasime valida keskmise kursi, mitte kaldudes ei paremale ega vasakule, ning see tasus end ära. Ja see võit on meeskonna, mitte minu võit.!“  Oleg Egipte jahilt Wenna jaoks oli see selle paadiga esimene Muhu Väina regatt ja ka esimene etapivõit. „Me tegime hea stardi, meil natuke vedas ja nii see tuli. Tegime vähem vigu kui teised ja ka õnn oli meie poolel. Kristjan Männa jahilt Liliann kommenteeris tänast sõitu ja võitu: „Meile sobib vaikse tuulega krüssamine, olime õigel ajal õiges kohas ja tuulevaikimise ajal olime täpselt generaali peal. Olud olid meile soodsad, tegime õiged paudid õige koha peal ja ka tehnilised viperused meid ei kimbutanud,“ oli sõiduvõitja rõõmus.

ORC II grupi võitja jaht Adele (Aleksandr Karboinov, JK Baltsail) . Foto Piret Salmistu
ORC II grupi võitja jaht Adele (Aleksandr Karboinov, JK Baltsail) . Foto Piret Salmistu

 

ORC III grupi etapivõitja - Lastochka Venemaalt Aleskandr Evseeviga roolis (Orekhova harbor). Foto Piret Salmistu.
ORC III grupi etapivõitja – Lastochka Venemaalt Aleskandr Evseeviga roolis (Orekhova harbor). Foto Piret Salmistu.

Enne viimast etappi üldarvestuses punktidele otsa vaadates käib kõige tihedam rebimine Eesti meistri tiitlile võistlevatel Folkbootidel. Siin on võrdselt kaheks punkti Kalevi Jahtklubi jahtidel Linda Pertti Neeroga roolis ja Tiit Riisalo jahil Lind, kuid Linda on juhtimas ühe võrra rohkema esikoha tõttu. Kahepunktised vahed üldkokkuvõttes on kahes grupis – ORC II grupis on juhtimas jaht Adele (Aleksandr Karboinov, JK Baltsail) ja teisel kohal jaht Jazz (Viljar Sepp, Kalevi Jahtklubi). ESTLYS I grupis on kahe punktiga juhtimas jaht Katarina Jee (mart Tamm, Saaremaa Merispordi Selts), teisel kohal Credit24 Reval Cafe (Eero Pank, Kalevi Jahtklubi). Kolmepunktiline edu on ORC I grupi jahil Sugar 2 (Marjaliisa Umb, Pärnu Jahtklubi) jahi Forte (Tammo Otsasoo, Kalevi Jahtklubi) ees. Sama suur edu on ka jahil Tessa (Alar Ivanson, Kalevi Jahtklubi) naiskonna Equipe du Piloilleri (Anne-Mari Luik, ROPK/ Kalevi Jahtklubi) ees. ORC III grupis juhib kuuepunktilise eduga Bailarina (Andrejs Buls, RSSC, Läti) ja ESTLYS III grupis on liidril Liliann (Margus Beljakov, Saaremaa Merispordi Selts) kaheksapunktiline edumaa.

ESTLYS I grupi võidujaht Credit24 Reval Cafe Eero Pankiga roolis Kalevi Jahtklubist. Foto Piret Salmistu.
ESTLYS I grupi võidujaht Credit24 Reval Cafe Eero Pankiga roolis Kalevi Jahtklubist. Foto Piret Salmistu.

 

ESTLYS II grupi võidujaht Kihnu-Pärnu etapil oli Margus Beljakovi Liliann Saaremaa Merispordi Seltsist. Peterburgist. Foto Piret Salmistu
ESTLYS II grupi võidujaht Kihnu-Pärnu etapil oli Margus Beljakovi Liliann Saaremaa Merispordi Seltsist. Peterburgist. Foto Piret Salmistu
ESTLYS III grupi jahtide start, kus võit kuulus Andrei Matvejevi jahile Wenna Kalevi Jahtklubist. Foto Piret Salmistu.
ESTLYS III grupi jahtide start, kus võit kuulus Andrei Matvejevi jahile Wenna Kalevi Jahtklubist. Foto Piret Salmistu.

Täna õhtul on Pärnu Jahtklubis pidu – EV 100 merepidu, mille käigus saavad pärjatud regati kahe etapi parimad – Loodus Investi Kärdla-Kihnu ja Dermoshop/Confido Kihnu-Pärnu etapi võitjad. Lisaks saavad kõik purjetajad kokku ühise õhtusöögilaua taga ja EV100 merepeole annab õhtul hoogu Anna Kucinsky bänd.

Laupäeval, 14. juulil on Pärnu lahel tänavuse aasta regati viimane võidusõit. Kell 10 algaval lühirajasõidul sõidetakse Sportland Eesti / Helly Hanseni auhindadele. A. Le Coq 61. Muhu Väina regati võitjad ja Eesti meistrid ORC III ja Folkboot klassides pärjatakse Pärnu Jahtklubis hilisel pärastlõunal ning jätkub purjetajate ja EV 100 merepidu.

Folkbootide grupis oli Kihnu-Pärnu etapi võitja Kalevi Jahtklubi jaht Linda Pertti Neeroga roolis. Foto Piret Salmistu
Folkbootide grupis oli Kihnu-Pärnu etapi võitja Kalevi Jahtklubi jaht Linda Pertti Neeroga roolis. Foto Piret Salmistu

Dermoshop/Confido etapi esikolmikud gruppide kapua:

ORC I
1. TEGU LTU2235 Jurgis Janulionis, Vilnius Yacht Club
2. MINNI EST50 Andres Aavik, Kalevi Jahtklubi
3. FORTE EST 475 Tammo Otsasoo, Kalevi Jahtklubi

ORC II
1. ADELE EST467 Aleksandr Karboinov, JK Baltsail
2. SILVA EST407 Urmas Salu, Kalevi Jahtklubi
3. MATILDA3 EST462 Koit Pauts, Haapsalu Jahtklubi

ORC III
1. LASTOCHKA RUS177 Aleskandr Evseev, Orekhova harbor
2. LEILA EST242 Priit Põldmaa, Kalevi Jahtklubi
3. BAILARINA LAT359 Andrejs Buls, RSSC

ESTLYSI
1. CREDIT24 REVAL CAFE EST703 Eero Pank, Kalevi Jahtklubi
2. TUULE EST408 Kristjan Mugra, Pärnu Jahtklubi
3. LADY BIRD EST299 Johannes Puusepp, Pärnu Jahtklubi

ESTLYS II
1. LILIANN EST396 Margus Beljakov, Saaremaa Merispordi Selts
2. EQUIPE DU PILOILLERI 3 Anne-Mai Luik, ROPK/ Kalevi Jahtklubi
3. TEMPER EST188 Harri Murd, Pärnu Jahtklubi

ESTLYS III
1. WENNA EST698 Andrei Matvejev, Kalevi Jahtklubi
2. MERCURIUS EST 45 Margus Tasa, Saaremaa Merispordi Selts
3. KAIJA EST29 Annika Malva, Noblessneri purjetamiskool

FOLKBOOT
1. LINDA EST42 Pertti Neero, Kalevi Jahtklubi
2. LIND EST32 Tiit Riisalo, Kalevi Jahtklubi
3. GRETA EST5 Martin Orav, Kalevi Jahtklubi

Etapi ja koondultemused
Regati pildigaleriid
Intervjuud ja videod

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Vabariik 100 korraldustiimi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, DSV, Volvo Trucks Estonia, Amserv/Toyota, Alexela, Pro Marine, Dermoshop, Confido, Loodus Invest, OlyBet, Rahva Raamat, Haven Kakumäe, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Pärnu linn, Hiiumaa Vald.

Muhu Väina regati ja EV100 merepidude lisainfo: muhuvain.ee/regatt2018/uritused
Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee
Regati Facebooki lehekülg – www.facebook.com/muhuvainaregatt/
Lähem info EV100 juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee
GPS jälgimine – purjetamine.postimees.ee/ ja www.sportrec.eu/?page_id=671
Pildid ja uudised regatilt – Postimehe portaali Purjetamine/Muhu Väina regatt alamlehel.

2742d126-4346-432b-b00c-c71fe64429a4

Avaldatud: 13.juuli kell 07:07