Muhu Väina regati teisel võistluspäeval purjetati Pärnu lahel lühirajal


ORC II grupp - Sugar EST774 (Pärnu Jahtklubi) - kapten Marjaliisa Umb Foto autor: Piret Salmistu

A. Le Coq 63. Muhu Väina regatil purjetati võistluse ainuke lühirada, mis oli pandud üles Pärnu lahele. Viieks võistlusgrupiks jagatud jahid läbisid kõik kolm võistlussõitu, mille tulemusi liites saadi päeva paremusjärjestus.

ORC I grupis tegi kõige stabiilsema esituse uhiuus võistlusjaht Adelante Kalevi Jahtklubist, millel kapteniks Andrus Luht ja roolimehe rollis Viljar Sepp. Adelante võitis esimese ja kolmanda lühiraja sõidu ning oli teises sõidus kolmas. Kokku andis see Adelantele tulemuseks etapivõidu Tiit Vihuli roolitud Olympic (Jahtklubi Dago) ja Mihkel Koski roolitud Matilda 4 (Kalevi Jahtklubi) ees.
Cruising divisjoni võitja oli siin grupis Soome jaht Kind of Magic Ilmari Absetzi juhtimisel.

ORC II grupis oli võidukas jaht Sugar Pärnu Jahtklubist, millel kapteniks Marjaliisa Umb. Pärnu Jahtklubi jaht võitis kõik kolm purjetatud lühirajasõitu ning kapten oli ilmselgelt rahul võistlusrajaga, mis soosis nende purjevalikut. Teisele ja kolmandale kohale purjetasid kolme sõidu kokkuvõttes vastavalt jahid Katariina II kapten Aivar Tuulbergi juhtimisel Pärnu Jahtklubist ja Amserv Toyota ST Kalevi Jahtklubist Margus Žuravljoviga roolis. ORC II grupi parim jaht Cruising divisjonis oli Pärnu lühiraja etapil jaht Fanatic Kalevi Jahtklubist kapten Ain-Eke Jalastoga roolis.

ORC III grupis astus päeva kokkuvõttes poodiumi kõige kõrgemale astmele võistlusjaht Piloilleri 3 (ROPK/Kalevi Jahtklubi) naiskond kapten Anne-Mari Luige juhtimisel, kes parandas oma tulemusi iga sõiduga (kohad vastavalt 4., 3. ja 1.). Vaata intervjuud Anne-Mari Luigega siin. Tugevnevas tuules tehtud õiged purjevalikud tagasid kokkuvõttes edu ja selja taha jäeti Pärnu Jahtklubist pärit jahid, kelleks teise koha pälvinud Põhjatäht (kapten Tanel Kurs) ja Port Artur (kapten Kristofer Ennok). Piloilleri 3 oli ka Cruising divisjoni arvestuses Pärnu lühiraja parim jaht.

Jaht Vesileenu kapten Imre Marmori meeskonnaga võidutsesid ORC IV grupis, vaata intervjuud siin. Teisele kohale purjetas esimese etapi võitja Lagle III meeskond Haapsalu Jahtklubist kapten Ülari Velvistega roolis ning kolmandale poodiumiastmele tõusis jahi Bella meeskond Kalevi Jahtklubist, millel roolimeheks kapten Hendrik Karilaid.

Kolm sõiduvõitu tänaselt Pärnu lühirajalt ja esimese etapi võit teevad Tiit Riisalo folkboodist W-Lind (Kalevi Jahtklubi) hetkeliidri Folkboot klassis. W-Lind pardal purjetavad kapten Tiit Riisalo, roolimees Vaiko Vooremaa ja soodimees Signe Riisalo, intervjuud meeskonnaga vaata siin. II koha saavutas Saaremaa Merispordi Seltsist folkboot Castor, kapten Ott Kolk, ning kapten Mikk Kööseli roolimisel Kalevi Jahtklubi folkboot Jonna. Parim puu-folkboot oli Pärnu lühiraja etapil Greta Kalevi Jahtklubist Liise Kööseliga roolis.

Alter Marine Pärnu etapi tulemused:

ORC I
1. koht –
ADELANTE, Andrus Luht, Kalevi Jahtklubi
2. koht – OLYMPIC, Tiit Vihul, Jahtklubi Dago
3. koht – MATILDA 4, Mihkel Kosk, Kalevi Jahtklubi

ORC II
1. koht – 
SUGAR, Marjaliisa Umb, Pärnu Jahtklubi
2. koht – KATARIINA II, Aivar Tuulberg, Pärnu Jahtklubi
3.koht – AMSERV TOYOTA ST, Margus Žuravljov, Kalevi Jahtklubi

ORC III
1. koht – 
PILOILLERI 3, Anne-Mari Luik, ROPK/Kalevi Jahtklubi
2. koht – PÕHJATÄHT, Tanel Kurs, Pärnu Jahtklubi
3. koht – PORT ARTUR, Kristofer Ennok, Pärnu Jahtklubi

ORC IV
1. koht – 
VESILEENU, Imre Marmor, Kalevi Jahtklubi
2. koht – LAGLE III, Ülari Velviste, Haapsalu Jahtklubi
3. koht – BELLA, Hendrik Karilaid, Kalevi Jahtklubi

Folkboot
1. koht – 
W-LIND, Tiit Riisalo, Kalevi Jahtklubi
2. koht – CASTOR, Ott Kolk, Saaremaa Merispordi Selts
3. koht – JONNA, Mikk Köösel, Kalevi Jahtklubi

Kõik tulemused on nähtavad siin:http://muhuvain.ee/onb

Teisipäeval, 14. juulil viib A. Le Coq 63. Muhu Väina regatt purjetajad võistluse pikimale etapile, mida oli plaan läbida Pärnust Kärdlasse. Peavõistlusjuht Jüri Sõber andis võistlejatele aga esmaspäeva õhtul teada, et kuna tuuleprognoos on langev ja lootust Kärdlasse purjede jõul jõuda ei ole, siis finišeeritakse juba Kuivastu sadama lähedal. Sealt liiguvad võistlejad mootori jõul edasi Kärdlasse.

President Kersti Kaljulaid osaleb samuti teisipäeval algaval etapil jahil Piloilleri 3, mille naiskonda juhib kapten Anne-Mari Luik. Presidendi jaoks ei ole see esimene kord Muhu Väina regatil purjetada – eelmisel aastal läbis ta Abruka ringi kapten Mikk Kööseli jahi Jonna pardal ja 2018. aastal Tallinna ringi koos jahi Forte meeskonnaga. President soovib kõigile purjetajatele soodsaid tuuli hommikul Pärnu Jahtklubis toimuval kaptenite koosolekul, peale mida alustatakse võistlussõitu.

Regatil osaleb 108 jahi ja ligi 700 purjetajat Eestist, Lätist ja Soomest. Koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu ei saa sel aastal osaleda pea 20 jahti Venemaalt, kes on Muhu Väina regatil iga-aastased külalised. Osalevate meeskondade nimekiri asub http://muhuvain.ee/regatt2020/osavotjad

63. Muhu Väina regatt toimub 11.-18. juulini ja läbib nädala jooksul kokku nelja sadamat – Pärnu Jahtklubi, Kärdla Sadam, Haven Kakumäe ja Kalevi Jahtklubi Tallinnas Pirital.

Regatt on jälgitav reaalajas internetist Sportreci lehel siin – jahid kasutavad GPS-jälgimisseadmeid ning kui ka purjed paistavad vaid silmapiiril, siis veebis on võimalik nende liikumist jooksvalt jälgida.
A. Le Coq 63. Muhu Väina regati ajakava:

  • 12. juuli – Pro Marine Trade Pärnu ring
  • 13. juuli – Alter Marine Pärnu lühirada
  • 14. juuli – Tactical Foodpack Pärnu-Kärdla etapp
  • 15. juuli – Hiiumaa Sadamad Kärdla ring või vaba päev
  • 16. juuli – Heimon Kala Kärdla – Haven Kakumäe etapp
  • 17. juuli – Santa Maria Haven Kakumäe – Kalevi Jahtklubi etapp
  • 18. juuli – Olümpia 40 Tallinna ring

Muhu Väina regati kaldaprogrammi näeb siit:  http://muhuvain.ee/regatt2020/uritused
Regati kodulehekülg: http://muhuvain.ee/
Regati Facebooki lehekülg – https://www.facebook.com/muhuvainaregatt/
Regati Instagram: https://www.instagram.com/muhuvainaregatt/
GPS jälgimine http://www.sportrec.eu/?page_id=671
Postimees veebis Muhu Väina blogi: https://purjetamine.postimees.ee/7009141/muhu-vaina-regati-otseblogi-2020

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalevi Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Helly Hansen/Sportland, DSV, Volvo Trucks Estonia, Amserv/Toyota, Alexela, Pro Marine, Alter Marine, Tactical Foodpack, Hiiu vald, Hiiumaa Sadamad, Santa Maria, Rahva Raamat, Haven Kakumäe, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Pärnu linn, Tallinna linn, Sportity, Liviko.

Avaldatud: 14.juuli kell 09:42