MM-il lõppes Laseritel kvalifikatsioon ja võistlust alustasid purjelaudurid


Ingrid Puusta foto: EJL

Laser Radial ja Laser Standard klassidele lõppes Hispaanias peetavatel ISAF purjetamise maailmameistrivõistlustel täna kvalifikatsiooniseeria, mille tulemuste alusel meie purjetajad jätkavad hõbegruppides. Täna alustasid võistlemist olümpiapiletite nimel ka purjelaua RS:X naiste ja meeste klassid.

Laser Standardil võistlev Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) täiendas oma kvalifikatsiooniseeriat vaikses ja keskmises, 3-6 m/s puhunud tuules 9. ja 23. tulemusega ning lõpetab hetkeseisuga avaldatud tulemuste alusel eelsõitude seeria 54. positsioonil, millega saab homsest jätkata finaalsõite hõbelaevastikus. Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) sai täna oma fliidis 26. ja 46. koha ning kvalifikatsiooni lõpuks saadud 79. asetus paneb ta samuti finaaliks hõbegruppi. Laseril on liidriks brasiillane Robert Scheidt.

Karl-Martin Rammo Foto autor: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo
Foto autor: Riina Ramst

Laser Radialil sai Anna Pohlak (TJK) viimastes kvalifikatsioonisõitudes 41. ja 13. koha ning kokkuvõttes 64. positsiooniga seilab ta homsest hõbegrupis. Anne-Mari Luik (ROPK) tuli täna 35ndaks ja 36ndaks ning jätkab hetkel võetud 95. koha alusel samuti hõbefliidis. Klassis juhib tšehhitar Veronika Kozelska Fenclova.

RS:X naiste klassis lõpetas Ingrid Puusta (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS) esimesed kolm sõitu oma kvalifikatsioonigrupis 14., 11. ja 10. kohaga ning on kokkuvõttes 29. positsioonil. Juhtimas on prantslanna Charline Picon.

Meeste RS:X purjelaual olid Johannes Ahuni (SoloSailing/SRA NYCS) päeva resultaatideks oma eelsõitude laevastikus 37. ja 38. koht ning ta on praegu 76. positsioonil. Rainer Kasekivi (Tallinna Purjelauakool) on kahe 43. tulemusega 89. kohal. Esikohta hoiab prantslane Pierre le Coq.

Klassid on kogu avaseeria kestel ehk nii kvalifikatsiooni- kui finaalsõitudes jagatud kahte või kolme eraldi startivasse võrdse suurusega laevastikku. Kvalifikatsiooni lõpptulemus määrab võistlejate finaalikoha kas kuld-, hõbe- või pronksfliidis. Viimasel võistluspäeval sõidavad avaseeria alusel selgunud iga klassi kümme parimat topeltpunktid andvas medalisõidus.

Santanderis 12.-21. septembrini kestva MM-i tulemuste alusel jagatakse välja 50% 2016. aasta Rio de Janeiro Olümpiamängude purjeregati riigikohtadest.

Klassid võistlevad MM-il järgmistel kuupäevadel:
Laser Radial ja Laser Standard – 12.-18. september
RS:X naised ja RS:X mehed – 13.-19. september
470 naised – 14.-20. september
Finn, 49erFX ja 49er – 15.-21. september

ISAF MM-i kodulehekülg: http://www.santander2014.com/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 13.september kell 08:55