Miamis algas MK teine etapp


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst

USA-s Miamis toimuval purjetamise maailma karika teisel etapil on Karl-Martin Rammo Laser klassis avapäeva järel 12. kohal ning Ingrid Puusta RS:X klassis 14. kohal.

Esimene võistluspäev algas 2-3 m/s puhunud põhjatuules, mis päeva peale pöördus itta ja tugevnes kiiruseni 5 m/s. Heade võistlussõitude tegemiseks tuli sportlastel suuta väga hästi lugeda ja enda kasuks pöörata nii tuult kui hoovust.

Eile kahe sõidu tulemused kirja saanud Laser Standard klassis purjetav Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) jäi oma päeva sooritusega kokkuvõttes rahule: „Esimese sõidu sõitsime hommikuse vaikse keerutava maatuulega, teise sõidu pärastlõunase vaikse keerutava merebriisiga. Hoidsin konservatiivset joont ja see tasus end nii keerulisel päeval kuhjaga ära – kohad sõitudest 11 ja 9, kokku olen 12.”

Laser Standardil on liidriks hollandlane Rutger von Schaardenburg.

RS:X purjelauad seilasid avapäeval vaid ühe sõidu, mille Ingrid Puusta (NYCS) lõpetas 14ndana, olles praegu seega ka kokkuvõttes 14. positsioonil. Samuti RS:X naiste klassis võistlev Betti Vainküla (TPLK) on 36. kohal. RS:X meeste klassis on Rainer Kasekivi (TPLK) 38. real.

Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst
Ingrid Puusta.
Foto autor: Riina Ramst

RS:X-il juhib naistest hollandlanna Lilian De Geus ja meestest hiinlane Chunzhuang Liu.

MK etapp kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

ISAF MK Miami etapil osaleb kõigis olümpia- ja paraolümpiaklassides kokku 711sportlast.

Miami MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://miami.ussailing.org/

ISAF Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist.

Purjetamise Maailma Karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 26.jaanuar kell 10:42