Mia Maria Lipsmäe Zoom8 EM HÕBE!

25. märtsil alanud ja 30.märtsil lõppenud Zoom8 Euroopa meistrivõistlusted Saksamaal Steinhude järvel olid Eesti jaoks edukad. Võistlusel osales 29 sportlast viiest riigist. Eestist oli osalemas seitse noort, kellest parima tulemuse tegi 18-aastane Mia Maria Lipsmäe, kes võitis Euroopa meistrivõistluste hõbemedali.

Nädal aega kestnud võistlusel tuli sportlastel rinda pista keerutava ja ebastabiilse tuulega, tugevate vihmahoogudega ning järve madalast veest tingutud omapärase ning harjumatu lainetusega.

„Neljast päevast saime sõite teha ainult kahel, ehk eksimisruumi väga palju polnud. Viimasel päeval tegime kolm starti, mis kõik tuule vaikimise tõttu ära katkestati. Olud olid väga muutlikud ja keerulised. Teisel päeval tugevama tuulega peetud sõitudes tundsin ennast kindlamana, sest puhus puhanguti 32 knotsi ning enamusel ei käinud paadist jõud üle ja ainult tugevamad “jäid ellu”, sõnas Lipsmäe, kes esindab Uku Kuuse purjespordikooli ning Kuusalu jahtklubi.

Tubli sõidu tegi ka Karl Veetõusme Rein Ottosoni Purjespordikoolist (ROPK), kes saavutas neljanda koha. Kuuendal kohal lõpetas samuti Uku Kuuse purjespordikoolis treeniv Kristiina Larssen, tema järel seitsmendal kohal klubikaaslane Teodor End. Joosep Iljas Tilgu Sadama jahtklubist lõpetas 11. kohal.  Jacob Putnik ja Georg Kasin Saaremaa Sailing Acadamyst lõpetasid vastavalt 12. ja 19. kohal.

6.-12. juulil ootab Zoom8 paadiklassis võistlevaid sportlasi eest maailmameistrivõistlused samuti Saksamaal.

Avaldatud: 31.märts kell 09:58