Melges 24 klassi Eesti meister on Peter Šaraškini tiim Zuxu


Zuxu tiim autasustamisel. Foto autor: Piret Salmistu

12.-14. septembrini peeti Kalev Jahtklubis rahvusvahelise Melges 24 klassi Eesti meistrivõistlused. Peaaegu veatu seeria sõitis selle aasta Eesti meistri selgitamisel välja Peter Šaraškini juhtimisel ZUXU meeskond Kalev Jahtklubist, kuhu kuulusid Liis Koort, Kalev Tanner, Paavo Pettai ja Henri Tauts.

Kolmel võistluspäeval valitsesid suurepärased ilmaolud. Reede õhtupoolik sundis purjetajaid kaldal kolm tundi tuult ootama, kuid kella poole kuue paiku õhtul tõusis tuul 3-4 meetrini sekundis ja esimene võistlussõit sai peetud. Laupäevane tuuleprognoos vastas ootustele ja kogu päeva 5-6 m/s, puhanguti ka enam kui 7 m/s puhunud kirdetuules saadi reipalt peetud 4 sõitu. Pühapäeva hommikul said purjetajad taas kaldal paar tundi tuult oodata ja päikest nautida. Kella kahe paiku saadi startida kuues võistlussõit ja napilt enne kella kolme pärastlõunal siis ka viimane võimalik sõit.

Tuule trikitamine ja heitlikkus tegi purjetamise keerukaks. Nendes oludes oli kõige osavam taktikaliselt ja paadi valitsemises 2013. aasta Euroopa neljanda koha jaht Zuxu Peter Šaraškini juhtimisel, domineerides võistlust kogu nädalalõpu. Reedese sõidu neljanda kohaga lõpetanuna jätkas Zuxu laupäevast alates stiilselt vaid võitudega. Laupäeva õhtul juhtis Zuxu teisel kohal olnud Tõnu Tõniste Lenny ees kahe punktiga. Pühapäevase esimese sõidu võiduga kindlustas Zuxu oma liidripositsiooni veelgi ning nende võit oli kindel juba enne viimast võistlussõitu, mida Zuxu tiim enam sõitma ei läinudki. Zuxu tiimile koosseisus Peter Šaraškin, Liis Koort, Kalev Tanner, Paavo Pettai ja Henri Tauts oli see esimene kord võita Melges 24 klassi Eesti meistri tiitel, kuigi rahvusvahelisel tasemel on kõrgeid kohti nopitud.

Zuxu tiim võistlemas Foto autor: Greta Tooming
Zuxu tiim võistlemas
Foto autor: Greta Tooming

Teise ja kolmanda koha heitlust pidasid Tõnu Tõniste Lenny ja Tiit Vihuli juhitud Freddy. Käesoleva aasta Melges 24 klassi amatööride Euroopa meister Lenny võitis esimese sõidu, kuid sealt edasi pidi mitmes sõidus tunnistama Tiit Vihuli tiimi paremust. Tiit Vihul, kes sel aastal noppis Eesti ja Soome meistri tiitli aavamerepurjetamise ORC klassis X-41 tüüpi jahiga Olympic,  oli sel hooajal esimest korda Melgese roolis. Tiit Vihuli tiim, kes oli möödunud aasta Melges 24 klassi Euroopa kolmas, pidi viimases sõidus tunnistama Lenny tiimi võitu, millega Lenny tiim (Kalev Jahtklubi) koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Maiki Saaring, Andres Rohtla ja Tammo Otsasoo kindlustas omale Eesti meistrivõistluste hõbemedalid. Tiit Vihuli tiim Freddy’l (Kalev Jahtklubi), kuhu kuulusid Marilyn Koitnurm, Indrek Ulla, Martin Müür ja Lauri Kärner, sai kaela Eesti meistrivõistluste pronksmedalid.

Neljanda koha sai Tomi Hakola Team Fundanything.com Soomest (Espoon Merenkävijät), milles purjetasid Merit Kaal, Anssi Sallinen, Timo Suojärvi, Santeri Dawant/Antti Laukkanen ning viienda koha sai Targo Rausi tiim (Kalev Jahtklubi), kus purjetasid Meelis Männik, Tauno Tõnus ja Sven Mansberg.

Melges 24 klassi Eesti meistrivõistlusi on peetud alates aastast 2006 ja sellest ajast alates on viiel korral Eesti meistriks tulnud Tõnu Tõniste tiim Lenny, kahel korral Tiit Vihuli tiim Rock City ja 2010. aastal, kui Tallinnas peeti Melges 24 klassi maailmameistrivõistlusi, sai selle tiitli Lorenzo Bressani tiim Uka Uka Racing Itaaliast.

Tulemused: http://www.kjk.ee/upload/events/doc14106992322.htm

Avaldatud: 15.september kell 12:18