Meie purjetajad täna MM-il võistelda ei saanud


Ingrid Puusta, klass RS:X naised. Foto autor: Riina Ramst

Hispaanias toimuvatel purjetamise maailmameistrivõistlustel takistas täna tuulevaikus tugevalt võistlussõitude läbiviimist.

Võistluspaigas Santanderis oli täna tuult väga vähe ning õnnestus läbi viia vaid kaks võistlussõitu ühele 49er klassi kvalifikatsioonigrupile, kuhu meie mehed aga ei kuulunud. Teistes klassides täna sõite üldse ei toimunud.

Regatt jätkub homme, mil ilmaprognoosi kohaselt on oodata ka enam tuult. Siis on stardis juba kõik Eestit MM-il esindavad sportlased – klassides Laser Radial, Laser Standard, Finn, 470 naised, RS:X naised, RS:X mehed, 49erFX ja 49er.

Klassid on kogu avaseeria kestel ehk nii kvalifikatsiooni- kui finaalsõitudes jagatud kahte või kolme eraldi startivasse võrdse suurusega laevastikku. Kvalifikatsiooni lõpptulemus määrab võistlejate finaalikoha kas kuld-, hõbe- või pronksfliidis. Viimasel võistluspäeval sõidavad avaseeria alusel selgunud iga klassi kümme parimat topeltpunktid andvas medalisõidus.

Santanderis 12.-21. septembrini kestva MM-i tulemuste alusel jagatakse välja 50% 2016. aasta Rio de Janeiro Olümpiamängude purjeregati riigikohtadest.

Klassid võistlevad MM-il järgmistel kuupäevadel:
Laser Radial ja Laser Standard – 12.-18. september
RS:X naised ja RS:X mehed – 13.-19. september
470 naised – 14.-20. september
Finn, 49erFX ja 49er – 15.-21. september

ISAF MM-i kodulehekülg: http://www.santander2014.com/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 15.september kell 07:12