Mati Sepp võitis Match Race Tai MV


Mati Sepp võitis Match Race distsipliinis peetud kõrgetasemelise Grade 2 võistluse, Tai Match Race meistrivõistlused.

Hetkel värskes ISAF Match Race edetabelis 19.kohal asetsev Mati Sepp oma meeskonnaga suundus märtsi alguses Taisse, et 2015. aasta hooajale avastart anda. Thailand Match Race Championships Grade 2 Event leidis aset 5.-8. märtsil. Matil olid vastas tugevad konkurendid Taist, Jaapanist, Singapurist, Bahrainist, Poolast ja Soomest.

Kõikidel päevadel valitsesid ideaalsed purjetamisolud võistluse läbiviimiseks – tuul puhus kiirusega 6-8 m/s ja ilm oli päikeseline.

Esimesel kahel päeval peeti maha round robin’i matšid, mille tulemusena asetus Mati oma meeskonnaga 2. kohale ning pääs veerandfinaalidesse oli garanteeritud. Lisaks purjetamisele oli round robin´i jooksul vaja ära hinnata ning tundma õppida oma vastaseid ja vastavalt sellele ka kiireid strateegilisi otsuseid vastu võtta. Kuna Mati pidas oma kõige tugevamaks konkurendiks Staffan Lindberg’i Soomest, siis oli vaja vältida temaga kokku sattumist nii kaua kui võimalik. See oli ka põhjuseks, miks oli vajalik temale round robin´i matšis kaotada, et mitte juba veerandfinaalides kohtuda.

Veerandfinaalid edukalt läbitud, ootasid ees poolfinaalid, mida Mati ise pidas tegelikuks võistluse finaaliks, kuna kolme võiduni jõudmiseks Staffan Lindberg’i vastu tuli maha pidada lausa 5 matši. Mõlemad meeskonnad olid võrdsemast võrdsemad ning üksteist võideti vaid nappide sentimeetritega. Mati enda sõnul sai kindlasti otsustavaks, kellel oli suurem tahe võita ning kellel jätkus võitlusvaimu kuni viimaste meetriteni.

Võistluste finaal enam nii palju põnevust ei pakkunud ning saavutati võit Maximilian Soh’i (SIN) üle.

Mati Sepa ja tema meeskonna jaoks oli see teine kord võita Grade 2 võistlus, kuid esimene kord võita Grade 2 välisriigis. Esimene võit tuli 2014. aasta hooaja lõpus peetud Baltic Match Race’ilt Pirital.

Võidukasse meeskonda kuulusid lisaks Matile veel Janno Hool, Ago Rebane ja Karl Kolk.

Osalenud meeskonnad:

Morten Jakobsen (THA) 
Mati Sepp (EST) 
Kohei Inchikawa (JPN) 
Maximilian Soh (SIN) 
Jon Eriksson (FIN) 
Staffan Lindberg (FIN) 
Marek Stanczyk (POL) 
Ebrahim Abdulla (BHR) 
Vanjamas (THA) 
Williwat (THA)

Avaldatud: 09.märts kell 10:54